آماده‌سازی مزارع زعفران در دستور کار زعفران داران قرار بگیرد

پروین رفیعی گفت: با توجه به شرایط جوی، باغداران نسبت به قطع آبیاری در باغات سیب و انگور به منظور برداشت اجتناب کنند.

به گفته او، کشاورزان نسبت به تسریع در برداشت محصولات تابستانه از جمله سیب زمینی و ذرت اقدام کنند.

رفیعی ادامه داد: زعفران کاران نسبت به آماده سازی زمین های زراعی اقدام کنند، همچنین برنج کاران در آبیاری مزارع شلتوک و ذرت احتیاط کنند.

کارشناس هواشناسی کشاورزی گفت: کشاورزان ضمن اجتناب از محلول پاشی و سم پاشی مزارع و باغات، نسبت به انتقال محصولات برداشت شده به مکان های امن نیز اقدام کنند.

براساس نقشه های هواشناسی، امروز در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و مناطقی از استان های گیلان و مازندران افزایش ابر، بارش باران گاهی رعدو برق و وزش باد پیش بینی می شود. از بعدازظهر امروز در ارتفاعات جنوب کرمان، شمال و شرق هرمزگان رگبار پراکنده باران انتظار می رود‌.

روز دوشنبه در مناطقی از شمال غرب و سواحل شمالی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد همراه با کاهش نسبی دما رخ می دهد.

زعفران‌کاران نسبت به آماده‌سازی مزارع زعفران اقدام کنند

درباره‌ی بهیان

همچنین ببینید

واگذاری باشگاه زیان ده به تامین اجتماعی

واگذاری باشگاه زیان ده به تامین اجتماعی/ پرداخت دستمزدهای میلیاردی فوتبالیست‌ها از جیب کارگران در شرایطی واگذاری ۸۰ درصد سهام باشگاه پرسپولیس در قالب رد دین به سازمان تامین اجتماعی صورت گرفته، که مشخصا واگذاری این باشگاه زیان ده به سازمانی که خودش در آینده ای نه چندان دور شرایط مطلوبی نخواهد داشت، می تواند برای هر دو شرکت بحران آفرین باشد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اخیرا ماجرای واگذاری باشگاه پرسپولیس به بخش خصوصی سرانجام با مصوبه هیئت وزیران وارد فاز اجرایی شد. بر اساس این مصوبه 80 درصد سهام شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس متعلق به وزارت ورزش و جوانان به صندوق بازنشستگی کشوری، سازمان تامین اجتماعی و صندوق بیمه روستاییان و عشایر واگذارد می شود. به دنبال انتشار این خبر انتقاد ها به این تصمیم دولت جهت واگذاری دو باشگاه سرخابی شدت گرفت. کارشناسان معتقدند این نحوه ی واگذاری نه تنها مشکلی از مشکلات این دو تیم حل نخواهد کرد بلکه از طرفی بر مشکلات شرکت هایی که این تیم ها به آن ها واگذار شدند، خواهد افزود و این اقدام هیچ توجیه منطقی و اقتصادی ندارد. واگذاری یا رد دی..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *