اعتراف رادیو فرانسه درباره صادرات نفت ایران

اعتراف رادیو فرانسه درباره صادرات نفت ایران

تارنمای این شبکه رادیویی روز یکشنبه با اعلام اینکه چین یکی از بزرگترین واردکنندگان نفت ایران است، این رویکرد را نتیجه مشارکت اقتصادی بین تهران و پکن که از سال گذشته به اجرا درآمده است، ارزیابی کرد.

در این گزارش با استناد به نتایج ارزیابی موسسه کپلر (Kpler) متخصص در بازار نفت ، آمده است: مجموع صادرات نفت خام ایران در نوامبر ۲۰۲۲ به ۱.۲۳ میلیون بشکه در روز رسید. این بدان معنی است که تهران تقریباً به سطح صادرات سال ۲۰۱۹ خود رسیده است.

بر اساس این گزارش، پکن که به صورت مستمر تحریم‌های آمریکا را محکوم می‌کند، پیش از این شریک اقتصادی و تجاری پیشرو تهران و بزرگترین مشتری نفتی آن بود. اما کاهش تقاضای چین به دلیل سیاست صفر کووید-۱۹ و رقابت نفت خام روسیه، برای مدتی محموله‌های ایران را تهدید کرد اما جریان نفتکش‌های ایرانی از سر گرفته شده است.

رادیو بین‌المللی فرانسه مدعی است که برای جلوگیری از بروز مشکلات با واشنگتن، نفت خام ایران به طور رسمی از کشورهای دیگر وارد چین می‌شود.

این گزارش اضافه می‌کند: بر اساس برآوردها، واردات طلای سیاه ایران توسط چین در ماه دسامبر با ۱.۲ میلیون بشکه در روز رکورد شکست که افزایشی ۱۳۰ درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.

درباره‌ی بهیان

همچنین ببینید

ببینید | نطق طوفانی ظریف در کاشان: می‌خواهند فراموش کنید تحریم‌ها نتیجه ۸ سال نکبت احمدی‌نژاد است

دکتر ظریف در کاشان گفت: فرق می‌کند که خاتمی در پاستور باشد یا احمدی‌نژاد. می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *