اخبار روز

اعلام حالت آماده باش و هشدار هوایی در سراسر اوکراین

اعلام حالت آماده باش و هشدار هوایی در سراسر اوکراین

اعلام حالت آماده باش و هشدار هوایی در سراسر اوکراین

مهر نوشت: مقامات اوکراینی ضمن اعلام حالت آماده باش و هشدار هوایی در سراسر خاک این کشور، از حملات جدید روسیه به مناطق مختلف اوکراین خبر دادند.

به نقل از روسیا الیوم، وزارت توسعه دیجیتال اوکراین امروز پنجشنبه در سراسر این کشور وضعیت هشدار هوایی اعلام کرد و همزمان رسانه‌ها از شنیده شدن صدای انفجار در برخی مناطق اوکراین خبر دادند.

بر اساس این گزارش، چهار شهر کی یف، اودسا، چرکاسی و دنپروپتروفسک با پیش بینی حمله احتمالی به سایت‌های زیرساخت برق، خاموشی‌های پیشگیرانه را تجربه کردند.

از سوی دیگر، «آنتون گراشچنکو» مشاور وزیر کشور اوکراین مدعی پرتاب موشک‌های کروز روسیه از حوزه دریای خزر شد. مقامات برخی شهرها نیز از جمله وینیتسا، نیکولایف، لویو و کریووی روگ از حملات موشکی به این شهرها خبر دادند. در حالی که مقامات نیکولایف از از سرنگونی چند موشک روسی بر فراز این شهر خبر دادند، مقامات زاپروژیا هم با اعلام حملات موشکی روسیه به این شهر، از ساکنان آن خواستند احتیاط کنند.

رسانه‌های اوکراین همچنین از انفجارهایی در استان‌های کی یف، نیکولایف، دنپروپتروفسک، اودسا و وینیتسا خبر دادند، در حالی که مقامات این کشور از فعالیت دفاع هوایی ارتش سخن گفتند.

برخی گزارش‌ها نیز از شنیده شدن صدای انفجار در منطقه ایستگاه پمپاژ و ذخیره سازی انرژی برق آبی در کی یف حکایت دارد.

310310

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا