اقدام پارلمان اروپا علیه سپاه از روی استیصال است و تاثیری نخواهد داشت

اقدام پارلمان اروپا علیه سپاه از روی استیصال است و تاثیری نخواهد داشت

حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره اقدام پارلمان اتحادیه اروپا در تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اظهار کرد: پارلمان اروپا غیر از پارلمان کشورهای اروپایی است. این پارلمان که متشکل از نمایندگانی از 28 کشور اروپایی هستند، یک نهاد منطقه‌ای و در عین حال نهادی است که مصوبات آن برای کل کشورها لازم‌الاجرا نیست.

وی افزود: به نظر می‌رسد برخی از کشورهای اروپایی که بر دیگر کشورها تأثیرگذار هستند، خواسته‌اند این اقدام را گامی برای الگو گرفتن کل کشورهای اروپایی قرار دهند یا لااقل این قدم را یک قدم سمبلیک برای تحت فشار قرار دادن جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار دهند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه این اقدام پارلمان اروپا معنایی ندارد، افزود: مگر می‌شود نیروی نظامی رسمی یک کشور را تحریم کرد؟

اقدام پارلمان اروپا از روی استیصال است

حجت‌الاسلام مصباحی‌مقدم ادامه داد: در جنگ‌های جهانی اول و دوم هم، چنین اتفاقی بین کشورهای اروپایی که دچار جنگ شده بودند، رخ نداده است؛ هم‌اکنون هم در مورد روسیه و جنگ آن با اوکراین، همه کشورهای اروپایی اقدام روسیه را محکوم کرده‌اند، اما تاکنون چنین اقدامی را نسبت به ارتش روسیه انجام نداده‌اند و اصولاً چنین تصوری هم ندارند.

اقدام پارلمان اروپا علیه سپاه از روی استیصال است و تاثیری نخواهد داشت

وی، این اقدام اتحادیه اروپا را از سر استیصال دانست و تأکید کرد: این اقدام اروپایی‌ها نشان داد که آن‌ها ابزار دیگری برای تحت فشار قرار دادن جمهوری اسلامی ایران در اختیار ندارند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان خاطرنشان کرد: این اقدام پارلمان اروپا از نظر قوانین و قواعد بین‌المللی هم هیچگونه اثر حقوقی ندارد و یک اقدامی نمادین محسوب می‌شود که نمی‌توان آن را مورد توجه جدی قرار داد.

درباره‌ی بهیان

همچنین ببینید

بیمه‌شدگان تامین‌اجتماعی حتما بخوانند/ منتظر این پیامک ویژه باشید

بشیر عمرانی گفت: از تمامی بیمه‌شدگانی که تاکنون در این سامانه ثبت‌نام نکرده‌اند دعوت می‌کنیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *