چه رنگی برای خرید مبل بهتر است؟

برای داشتن یک دکوراسیون عالی و زیبا در منزل باید به رنگ مبل و تناسب آن با سایر وسایل اهمیت داد. رنگ ها در دکوراسیون مبلمان و فضای اطراف باید هماهنگ انتخاب شوند.

مبلمان در مرکز اتاق نشیمن قرار دارد و در ایجاد دکوراسیون فضای منزل اهمیت بیشتری دارد. در بیشتر مواقع چیدمان وسایل منزل را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار می دهد. همان طور که طرز قرار گیری مبلمان اهمیت دارد، رنگ مبل نیز مهم است.

انتخاب بهترین رنگ مبل در دکوراسیون اتاق نشیمن

رنگ مبلها متناسب با دکوراسیون منزل شما و اغلب هماهنگ با رنگ سایر وسایل انتخاب می شود. اما به راستی کدام رنگ ها برای انتخاب رنگ مبلها، در اولویت قرار می گیرند و چرا؟

شاید ما به طور عینی متوجه نباشیم اما وقتی به محیط اطراف نگاه می کنیم، چشم ما مدام در حال پیگیری هارمونی یا هماهنگی رنگ هاست و این هماهنگی در مغز ما همزمان با دیدن ادراک می شود.

وقتی شما کف پوش چوبی در منزل دارید، رنگ بژ را برای مبلها متناسب با کف پوش چوبی استفاده می کنید تا مبلها  به عنوان قطعه ای هماهنگ در دکوراسیون اتاق پذیرایی منزل قرار گیرد.

رنگ مبلها متناسب با دیوارهای بژ به رنگ روشن انتخاب شده است و مبلمانها به لطف رنگ با دکوراسیون اتاق، هماهنگ شده است.

اگر می خواهید مبلهایتان را اندکی دورتر از بقیه دکوراسیون قرار دهید، می توانید از رنگ مبلهای سبز استفاده کنید و دو لامپ قرمز در کنار مبلها و یک تابلو با پس زمینه قرمز در پشت مبلها قرار دهید. در این صورت رنگ ها با هم به تعدیل می رسند.

 

می توانید برای مبلهایتان از رنگ های فانتزی استفاده کنید. به عنوان مثال به تصاویر پایین نگاه کنید.

رنگ مبلها تا حد زیادی به رنگ دیوار یا هماهنگ با آن انتخاب می شود. می توانید مدل های کوسن فانتزی با رنگ تیز در مبلهایتان قرار دهید. معمولا کوسن و مبلمان تضاد رنگی با یکدیگر دارند.

از آن جایی یک مبل از پارچه تهیه شده و پارچه تمام نور را جذب می کند، پس به اندازه کافی اتاق را تاریک می کند.

بهتر است در فضایی با نور کم و دکوراسیون کوچک از رنگ های روشن برای مبلمان استفاده کنید.

انواع مبلمان مدرن سال 2022

رنگ بژ، خاکستری و کرم رنگ های خنثی هستند که به راحتی با رنگ های دیگر هماهنگ می شوند و در کنار رنگ های دیگر جلوه پیدا می کنند.

انتخاب رنگ مبلها متناسب با سلیقه شماست. شما می توانید طیف وسیعی از رنگ های روشن تا تیره را برای مبلهای خود انتخاب کنید.

قرار دادن کوسن با رنگ متضاد مبلمان، مبلهای شما را برجسته می کند و جلوه آن بیشتر می شود.

اگر شستن کاور و روکش مبلمان برای شما دردسر بزرگی است و کودکان بازیگوش در منزل دارید، نحوه  تمیز نگه داشتن مبلمان سفید و روشن را حتما در نظر بگیرید.

اصول انتخاب رنگ پارچه مبلمان

انتخاب رنگ مناسب مبلهای راحتی در صورتی که متناسب با اصول انتخاب رنگ پارچه مبلمان باشد، می تواند تاثیر فوق العاده ای در تغییر حال و هوای خانه و نیز روحیه افراد خانواده داشته باشد، بنابراین به منظور انتخاب رنگ پارچه مبلهای راحتی علاوه بر اینکه باید رنگ چوب مبلها و کفپوش و دیوار ها را در نظر بگیرید، باید اصول دیگری را نیز مورد توجه قرار دهید.

همچنین شما برای انتخاب رنگ پارچه مبلهای کلاسیک یا رنگ پارچه مبلهای راحتی و غیره تنها یک گزینه در اختیار ندارید، بلکه می توانید از طریق روشهای گوناگونی رنگ مناسب برای مبلهای راحتی خود را انتخاب کنید. در زیر با اصول مناسب انتخاب رنگ پارچه مبلمان آشنا می شوید.

ایجاد تضاد و انتخاب رنگ پارچه مبلمان

بازی با رنگها قبل از انتخاب رنگ مبلمان

استفاده از رنگهای تکی و رنگ مناسب مبل راحتی

ایجاد موج رنگی به منظور انتخاب رنگ مبلمان

ایجاد تعادل در اصول انتخاب رنگ پارچه مبلمان

همچنین در صورتی که در قسمتهای مختلف منزلتان مبلمان متفاوتی قرار داده اید، حتما لازم نیست که رنگ همه آنها مشابه هم باشند و حتما اصول ذکر شده را در هنگام انتخاب رنگ پارچه مبلهای کلاسیک، رنگ پارچه مبلهای راحتی، رنگ مبلهای استیل و … مدنظر قرار دهید. حال در صورتی که تمایل دارید تنها از یک رنگ برای مبلهایتان انتخاب کنید بهتر است این کار را به صورت تیره و روشن به کار ببرید.

آشنا بودن با انواع طیف های رنگی و نیز ویژگی ها و تاثیر آنها در کنار آشنایی با اصول انتخاب رنگ پارچه مبلها می تواند در این زمینه کمک زیادی به شما نماید، به عنوان مثال؛ در صورتی که دارای کودک خردسال هستید و یا اینکه خانه تان رفت و آمد زیادی دارد، انتخاب رنگ های تیره و طیف های آن پیشنهاد مناسب تری است.

یکی دیگر از گزینه های پیش رو برای انتخاب رنگ مناسب مبلمان، ست کردن طرح کاغذ دیواری و طرح مبلمان می باشد، البته این کار زمانبر بوده و هزینه زیادی را نیز به دنبال دارد.

درباره‌ی بهیان

همچنین ببینید

نحوه شستشو مبلمان کرمی

موثرترین روش تمیز کردن مبل رنگ کرمی با محلول خانگی

تمیز کردن مبل رنگ کرم به دلیل روشن بودن روکش مبل چالش های زیادی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *