تمام ارکان کشور همواره پشتیبان و حامی سپاه پاسداران هستند

تمام ارکان کشور همواره پشتیبان و حامی سپاه پاسداران هستند

جلسه طرح ملی شهر‌های مولد کشاورزی صبح امروز (یکشنبه) به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد.

محمد مخبر در این جلسه، توسعه اقتصاد دریامحور را از جمله برنامه‌های مهم دولت سیزدهم خواند و تصریح کرد: مسائل روزمره و جاری نباید دولت و دستگاه‌ها را از برنامه‌ریزی برای کار‌های اساسی و تحولات مهم برای آینده ایران بازدارد.

وی با اشاره به اهمیت تغییر سبک شهرسازی به سبک ایرانی – اسلامی و توسعه عادلانه و پایدار برای تأمین امنیت غذایی در راستای طرح‌های آمایش سرزمینی، افزود: نوار ساحلی جنوب کشور ظرفیتی بزرگ برای کشاورزی و آبزی پروری برای تمرکز جمعیتی و ساخت شهر‌های جدید است. ساخت شهر‌های جدید در این مناطق با توجه به اهمیت اقتصاد دریا می‌تواند علاوه بر اشتغالزایی از مهاجرت به شهر‌های بزرگ و پدیده حاشیه نشینی در کلانشهر‌ها نیز جلوگیری کند.

معاون اول رئیس جمهور تهیه یک نقشه جامع، دقیق و زمانبندی شده بر اساس اقلیم جغرافیایی برای این شهر‌ها را ضروری خواند و تاکید کرد: شهر‌های مذکور باید به نحوی طراحی شوند که به طور همزمان هوشمند، علمی، برخوردار از امکانات روز، دارای انرژی‌های نو، مولّد، تاثیرگذار و متناسب با سبک زندگی اسلامی-ایرانی بوده و جذابیت لازم جهت جذب مردم به سواحل جنوبی را داشته باشند.

در این جلسه که با حضور وزرای راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی و همچنین مسئولان دستگاه‌های مربوطه در حوزه کشاورزی، آبزی پروری و شهرسازی برگزار گردید، گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای طراحی زیرساخت‌ها و ساخت شهرک‌ها با محوریت خانه‌های مولد، اشتغالزا و خانواده محور ارائه شد.

تمام ارکان کشور همواره پشتیبان و حامی سپاه پاسداران هستند

بر طبق این گزارش در نوار ساحلی جنوب کشور پنج نقطه ساحلی با ظرفیت ۷۵۰۰ واحد، پنج مجری و پنج شرکت سرمایه گذار صاحب صلاحیت در استان‌های بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان شناسایی و معرفی شده اند.

در همین زمینه برنامه ریزی لازم برای تأمین مالی، اخذ مجوز‌های اولیه، ایجاد زیرساخت‌های شهری، آموزش و ترویج اشتغال کشاورزی، ایجاد ارزش افزوده و ایجاد بازار قطعی محصول انجام شده و انتظار می‌رود با استفاده از ظرفیت فناوری و شرکت‌های دانش بنیان بتوان با افزایش بهره وری و کاهش هزینه‌های جاری، در قالب این طرح ملی درآمدزایی مناسبی در کنار سکونت برای خانواده‌ها ایجاد کرد.

معاون اول رییس جمهور همچنین در این جلسه با بیان اینکه اقدام پارلمان اروپا در برچسب زدن به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با هیچ واژه‌ای جز واماندگی و استیصال قابل توجیه نیست گفت: امروز بر هیچکس پوشیده نیست که ماهیت سپاه پاسداران همانگونه که از نامش پیدا است؛ پاسدار و حافظ میهن اسلامی است و این نهاد مقدس در هیچ مقطعی جز در مسیر حق‌طلبی، صیانت از تمامیت ارضی کشور و پشتیبانی از ملت ایران و حتی ملت‌های مظلوم منطقه گام بر نداشته است.

مخبر در خصوص اقدام پارلمان اروپا در رابطه با سپاه پاسدارن، ضمن محکوم کردن این اقدام اظهار داشت: دشمنان ملت ایران و مدعیان حقوق بشر حالا که در عرصه‌ها و میدان‌های مختلف برای ضربه زدن به ایران اسلامی و سربلند ناکام مانده اند، یکی از اصلی‌ترین حامیان و پشتیبانان ملت را هدف قرار داده اند تا به زعم خود در مسیر توسعه کشور سنگ‌اندازی کنند.

وی افزود: سربازان ولایت در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نه تنها در عرصه دفاعی و نظامی و حراست از آب و خاک کشور مکررا و بار‌ها و بار‌ها پشت بدخواهان ملت ایران و نظام خون آشام استکبار را به خاک مالیده‌اند، بلکه در عمران و آبادانی و توسعه کشور نیز دستاورد‌های بی‌نظیری داشته اند و همین موضوع خواب آسوده را بر دشمنان حرام کرده است.

معاون اول رئیس‌جمهور خطاب به پارلمان اروپا تصریح کرد: پارلمان اروپا و اربابان آن‌ها بدانند که اگر جانفشانی‌های سپاه قهرمان در مقابله و مبارزه بی‌امان و بی‌وقفه با تروریسم و جرائم سازمان‌یافته‌ای همچون قاچاق و توزیع مواد مخدر نباشد، امنیت و آرامش به مهمترین دغدغه کشور‌های اروپایی تبدیل خواهد شد و گروه‌های افراط‌گرا و تروریستی در این کشور‌ها بیتوته و لانه خواهند کرد.

مخبر خاطرنشان کرد: مواضع نابخردانه و خصمانه پارلمان اروپا و اقدام غیرقانونی و غیرمنطقی آن‌ها در تروریستی خواندن و تحریم نهاد مقدس سپاه پاسداران محکوم است و ملت ایران و تمام ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همواره پشتیبان و حامی فرزندان دلیر و شجاع خود در این نهاد مقدس و تمام نیرو‌های مسلح کشور بوده و خواهند بود.

معاون اول رئیس‌جمهور ادامه داد: اینگونه اقدامات که بی تردید از موضع ضعف و شکست انجام می‌شود، نه تنها خدشه‌ای در حرکت رو به جلوی سپاه پاسداران ایجاد نخواهد کرد بلکه اراده و عزم سربازان ولایت را تقویت کرده و مسیر رشد و تعالی را با سرعت و قدرت بیشتر طی خواهند کرد.

درباره‌ی بهیان

همچنین ببینید

عکس | تغییرات باورنکردنی علی دایی و رضا شاهرودی در گذر زمان

تصویری از دو پیشکسوت تیم ملی و خاطره‌سازان ۹۸ که تغییر چهره و گرد پیری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *