جنجال آقای همه چیز خوار در بیمارستان! بیمه معده هم به کارش نیامد

به راحتی بدون رعایت حریم خصوصی بیماران و کادر درمان از آنها فیلم می‌گیرد و آن را در فضای مجازی منتشر می‌کند تا بتواند از آن طریق با جنجال تازه‌ای برای خود فالوور جمع کند و با انتشار تصاویر و تهدید کادر درمان کار خود را پیش ببرد.

مستر تیستر و جنجالش در شیراز
مستر تیستر و جنجالش در شیراز-مجله بهیان

به گزارش خبرگزاری فارس – گروه سلامت: گوشی به دست راه می‌رود، از این رستوران به آن فست فودی تازه افتتاح شده در فلان منطقه پایتخت. بدون هیچ هزینه‌ای از این شهر به آن شهر دعوت می‌شود تا هر غذایی که دم دستش می‌رسد را ببلعد. از غذاهای یک رستوران تعریف کند، فیلم بگیرد، آن را سریعا در فضای مجازی به اشتراک بگذارد تا فالوورها هجوم بیاورند و بازار رستوران رونق بگیرد. در میان خوش گذرانی در رستوران‌ها گاهی هم از کیفیت غذا و برخورد پرسنل رستوران دیگری نقد می‌کند. کیلو کیلو فالوور جمع می‌کند تا وزن صفحه‌اش هم مانند وزن خودش بالا برود!

عجیب‌تر آنکه همین چند وقت پیش یک شرکت بیمه آستین بالا زد، معده همه چیز خوارش را بیمه کرده و حتی برای این اقدام عجیب و غریب جشن باشکوهی هم گرفته است تا مبادا روزی برای معده طلایی‌ مشکل ایجاد شود! هرچند بیمه‌اش هم نکنی، آن‌قدر‌ها پول به جیب زده که تصور می‌کند این همه چیز خواری آسیبی به سلامتش نمی‌زند غافل از اینکه پرخوری باعث خواهد شد تا عوارض سایر بیماری‌ها گریبانش را بگیرد، سر و کارش به بیمارستان بی‌افتد و اینجاست که تنها کادر درمان هستند که می‌توانند به درمانش کمک کنند نه بیمه معده!

*جنجال در بیمارستان

روز گذشته کلیپی در فضای مجازی منتشر شد که وی دوربین به دست به مخاطبان صفحه‌اش اعلام می‌کند که دهانش کج شده و مشکوک به سکته است، و به همین دلیل به بیمارستان فقیهی شیراز مراجعه کرده و اعلام می‌کند که پرسنل بیمارستان به دلیل اضافه وزن «سی تی اسکن» برایش انجام نداده‌اند. وی در اعتراض به این موضوع و بدون توضیح همه ماجرا، به راحتی و بدون رعایت قوانین و رعایت حریم خصوصی بیماران و کادر درمان از آنها فیلم می‌گیرد و آن را در فضای مجازی منتشر می‌کند تا بتواند از آن طریق و با برپایی نمایش تازه‌ای برای خود فالوور جمع کند و با انتشار تصاویر و تهدید کادر درمان کار خود را پیش ببرد، هرچند که به گفته حاضرین در بیمارستان، قبل از رسیدن پلیس برای رسیدگی به شکایتش بیمارستان را ترک می‌کند.

*تکذیب دریافت پول

او در صفحه اینستاگرامش خطاب به وزیر بهداشت اعلام می‌کند که مسوولان بیمارستان قبل از بستری شدن از او درخواست پول کرده‌اند موضوعی که بلافاصله توسط دانشگاه علوم پزشکی استان فارس رد می‌شود و این دانشگاه در اطلاعیه‌ای اعلام می‌کند: «بیمارستان های نمازی و شهید دکتر فقیهی شیراز از مجموعه بیمارستان‌های دولتی بوده و ادعای مربوط به دریافت وجه برای ارایه خدمات بستری در بخش اورژانس این بیمارستان ها صحت ندارد.» ماجرا به همینجا ختم نمی‌شود، پس از بارگذاری فیلم در صفحه‌اش عده‌ای هم با استدلال‌های عجیب از اقدام وی دفاع می‌کنند و او هم برای توجیه کارش آن‌ها را به اشتراک میگذارد. عجیب تر آنکه شخصی که مدعی است مشکوک به سکته بوده است پس از چند ساعت در فروشگاه‌های سطح شهر حاضر می‌شود و با انتشار پست در اینستاگرامش اقدام به تبلیغ کالاهای فروشگاه می‌کند!

مستر تیستر همه چیز خوار و جنجالی ساختگی آن در شیراز
مستر تیستر همه چیز خوار و جنجالی ساختگی آن در شیراز-مجله بهیان

*واقعیت ماجرا چه بود؟

برای بهتر روشن شدن ماجرا با دکتر «مهرداد شریفی» معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت‌وگو کردیم. وی با بیان اینکه وی با مراجعه به بیمارستان نمازی استان فارس درخواست انجام سی تی اسکن داده است توضیح می‌دهد: «بر اساس دستورالعمل‌های کشوری وزارت بهداشت هر بیماری که به اورژانس بیمارستان مراجعه می‌کند در ابتدا باید در بخش تریاژ معیانه اولیه شود و سطح فشار خون و برخی علائم اولیه‌اش بررسی شود تا بر اساس نوع علائم بیماری به پزشک ارجاع داده شود و در نهایت پزشک تصمیم می‌گیرد که بیمار به بستری و انجام سایر روش‌های درمانی نیاز دارد یا خیر.

وی پس از مراجعه به بیمارستان توسط تریاژ بیمارستان نمازی بررسی می‌شود و به وی اعلام می‌شود که با توجه به علائم موجود ممکن است شما دچار فلج اعصاب صورت شده باشید و نیاز به بررسی بیشتر است و پزشک باید شما را معاینه کند تا در صورت نیاز به سی تی اسکن، این خدمت درمانی به شما ارائه می‌شود. همچنین ممکن است شما به خدمات درمانی دیگری نیاز داشته باشید. کارکنان بیمارستان برای بیمار فرم تریاژ را پر می‌کنند و وی برای معاینه توسط پزشک ارجاع داده می‌شود. بیمار از ویزیت توسط پزشک ممانعت می‌کند و اعلام می‌کند که دوست ندارد در بیمارستان بستری شود! و اصرار می‌کند که حتما باید سی تی اسکن انجام شود.

ماجرای مستر تیستر
ماجرای مستر تیستر-مجله بهیان

پس از اصرار بیمار سوپروایزر بیمارستان به او اعلام می‌کند که با توجه به علائم موجود لازم است بیمار بستری موقت شود تا بررسی بیشتری صورت گیرد. قاعده درمان همین است و ممکن است بیمار نیازمند انجام نوار قلب، سونو گرافی یا ام آر آی باشد که متاسفانه بیمار شدیدا مقاومت می‌کند و برای انجام سی تی اسکن به بیمارستان دیگری مراجعه می‌کند.»

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی فارس، با اشاره به اینکه بر اساس پروتکل‌های درمانی بیمارستانی بیمار پس از ورود به بیمارستان باید تریاژ شود می‌گوید: «این بیمار هم اگر مراحل علمی درمان را طی می‌کرد امکان داشت ظرف مدت زمان کوتاهی خدمات درمان را دریافت کند و مرخص شود. پایش آمارهای شبانه روز گذشته در بیمارستان نمازی شیراز نیز حاکی از آن است که در آن تاریخ ۲۶۶ بیمار به تریاژ بیمارستان نمازی مراجعه کرده و در این بازه زمانی ۱۸۵ مورد سی تی اسکن برای بیماران بخش های مختلف بیمارستان انجام شده است. همچنین در بیمارستان شهید دکتر فقیهی نیز با خدمت رسانی به بالغ بر۱۵۰ مورد مراجعه طی همین تاریخ، یکصد مورد سی تی اسکن برای مراجعان انجام شده است.

بیمارستان هیچ محدودیتی در انجام سی تی اسکن نداشته است، در بیمارستان‌ها چیزی به نام سی تی اسکن سنگین یا سبک وجود ندارد، بر اساس پروتکل علمی باید پزشک درخواست انجام سی تی اسکن بدهد که پزشک متخصص مقیم در بیمارستان چنین درخواستی نداشته است. موضوع وزن در بیمارستان مطرح نشده است بلکه همکاران ما تاکید داشتند که قبل از انجام سی تی اسکن باید وی توسط پزشک معاینه می‌شد و در صورت نیاز همکاران من موظف به انجام سی تی اسکن بودند. علائم بیمار نشان می‌دهد این بیمار مشکوک به سکته مغزی بوده و نیازمند بستری بوده است.

شریفی با بیان اینکه بیماران می‌توانند شکایات خود را به شماره ۱۸۱۹ اعلام کنند یا مشکلات خود را از طریق سوپروایزر بیمارستان پیگیری کنند ادامه می‌دهد: «سوپروایزر بیمارستان توضیحات لازم را به بیمار ارائه داده است و بیمار در صورت شکایت می‌توانست به جای انتشار فیلم در فضای مجازی موضوع را با شماره ۱۸۱۹ در میان می‌گذاشت و از طریق قانونی موضوع را پیگیری می‌کرد.

از منظر اخلاق پزشکی انتشار تصاویر بیمار ممنوع است همچنین انتشار تصاویر همکاران من از لحاظ اخلاقی کار درستی نبود بهتر بود ایشان به جای جنجال در بیمارستان موضوع را از طریق قانون پیگیری می‌کرد.»

مستر تیستر در بیمارستان
مستر تیستر در بیمارستان-مجله بهیان

برای خواندن باقی خبر ها و حواشی ایران و جهان به اخبار روز مجله بهیان مراجعه کنید و تازه ترین خبر ها و حواشی روز ایران و جهان را در آن جا دنبال کنید.

درباره‌ی بهیان

همچنین ببینید

عکس‌| پدرخوانده به دنبال شکست سپاهان!

باشگاه آلومینیوم اراک پوستر جالب توجهی برای دیدار برابر سپاهان طراحی کرده است.مجله خبری بهیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *