خریداران از بازار خودرو فرار کردند/ پیش‌بینی جالب یک کارشناس از وضعیت بازار خودرو در آینده

خریداران از بازار خودرو فرار کردند/ پیش‌بینی جالب یک کارشناس از وضعیت بازار خودرو در آینده

خریداران از بازار خودرو فرار کردند/ پیش‌بینی جالب یک کارشناس از وضعیت بازار خودرو در آینده

بازار خودرو دیروز همچنان شاهد افزایش قیمت‌ها بود؛ اگرچه نوسان قیمت‌ها اندک بود، اما بازار به روند صعودی خود ادامه داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در شرایطی قیمت‌ها در بازار صعودی است که خرید و فروش خودرو در حداقل قرار دارد.

بابک صدرایی، کارشناس بازار خودرو درباره شرایط کنونی بازار خودرو گفته است: این وضعیت قبلا هم رخ داده است. در دو سه ماه اخیر نیز ما یک دوره‌ پررونق را در بازار خودرو دیدیم که معاملات خرید و فروش زیادی انجام شد و تعداد زیادی خودرو فروخته شد. اما معمولا بعد از هر دوره رونق یک دوره رکود داریم و بعد از آن باز دوباره رونق برمی‌گردد.

وی افزوده؛ البته باید به این نکته هم اشاره کرد که هر چقدر زمان می‌گذرد رونق بازار کمتر می‌شود، چون به هر حال توان مالی جامعه هم محدودیت دارد اما به نظر می‌رسد برای شب عید بازار داغ شود.

صدرایی عنوان کرده؛ آنچه که در این میان مهم است کنترل نرخ دلار است. تجربه نشان داده است اگر دلار روند افزایشی در پیش بگیرد، مردم از ترس اینکه پولشان بی‌ارزش نشود، باز به سمت بازارهای مالی از جمله بازار خودرو هجوم می‌آورند و باز هم شوک‌هایی به بازار خودرو وارد خواهد شد.

در این فضا، بازار خودرو دیروز همچنان شاهد افزایش قیمت‌ها بود؛ اگرچه نوسان قیمت‌ها اندک بود، اما بازار به روند صعودی خود ادامه داد.

گزارش‌های میدانی حاکی از آن است که دیروز پراید ۱۱۱ در قیمت ۳۰۰ میلیون تومان ثابت ماند و پراید ۱۳۱ نیز به قیمت ۲۹۰ میلیون تومان فروخته شد.

پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما مدل ۱۴۰۱ دیروز با قیمت ۵۰۵ میلیون تومان و پژو۲۰۶ تیپ دو مدل ۱۴۰۱ با قیمت ۴۶۵ هزار تومان به فروش رفت.

در عین حال، پژو۲۰۷ دنده‌ای پانوراما مدل ۱۴۰۱ در بازار ۶۴۵ میلیون تومان، پژو۲۰۷ اتوماتیک TU5 در حدود ۷۷۰ میلیون تومان، پژو۴۰۵ دوگانه‌سوز مدل ۱۴۰۱ در حدود ۴۱۵ میلیون تومان، پژو۴۰۵ بنزینی مدل ۱۳۹۹ حدود ۴۴۰ میلیون تومان و پژوپارس اتوماتیک مدل ۱۳۹۹ حدود ۶۲۵ میلیون تومان قیمت داشت.

گزارش‌های میدانی همچنین حاکی از آن است که تارا اتوماتیک مدل ۱۴۰۱ به قیمت ۷۹۰ میلیون تومان، تیبا صندوقدار SX بنزینی مدل ۱۴۰۱ به قیمت ۳۰۸ میلیون تومان، تیبا هاچ‌بک پلاس مدل ۱۴۰۰ به قیمت ۳۱۵ میلیون تومان، دناپلاس اتوماتیک مدل ۱۴۰۱ به قیمت ۷۶۵ میلیون تومان و راناپلاس مدل ۱۴۰۱ به قیمت ۴۶۰ میلیون تومان فروخته شد.

در عین حال، ساینا Sدنده‌ای مدل ۱۴۰۱ در بازار ۳۱۵ میلیون تومان، کوییک اتوماتیک پلاس مدل ۱۴۰۱ حدود ۴۱۵ میلیون تومان و کوییک دنده‌ای مدل ۱۴۰۱ حدود ۳۱۰ میلیون تومان قیمت داشت.

۲۲۳۲۲۵

درباره‌ی بهیان

همچنین ببینید

ببینید | حکم بازداشت گالانت و نتانیاهو در دیوان بین‌الملل

دادستان دادگاه لاهه با اشاره به بررسی مدارک و شواهد جنگ علیه غزه، تاکید کرد: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *