درج نام سپاه در فهرست تروریستی حکم قضائی نیاز دارد

درج نام سپاه در فهرست تروریستی حکم قضائی نیاز دارد

به نقل از خبرگزاری فرانسه از بروکسل ، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه روز دوشنبه در حاشیه نشست وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا گفت: ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا در این مرحله نمی‌توانند درباره قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب، ارتش ایدئولوژیک ایران در فهرست سیاه گروه‌های تروریستی تصمیم بگیرد.

بورل توضیح داد: این چیزی است که بدون دادگاه نمی‌توان درباره آن تصمیم گیری کرد. تصمیم قضایی ضروری است.

جوزپ بورل اعلام کرد: شما نمی‌توانید بگوید: من ترا مانند یک تروریست تلقی می‌کنم، زیرا ترا دوست ندارم. این باید زمانی انجام شود که یک دادگاه یک کشور عضو بیانیه‌ای قضایی، (حکم) محکومیتی ملموس صادر کند.

درج نام سپاه در فهرست تروریستی حکم قضائی نیاز دارد

گفتنی است ۲۹ دی ماه، پارلمان اروپا در اقدامی ضد ایرانی قطعنامه‌ای با عنوان ادعایی «پاسخ به اعتراضات و اعدام‌ها در ایران» را علیه کشورمان با متمم تروریستی خواندن سپاه پاسداران به تصویب رساند. متمم پیشنهادی مربوط به درج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در فهرست سازمان‌های به اصطلاح تروریستی اتحادیه اروپا که یک روز قبل به رای گیری گذاشته شده بود در قالب این قطعنامه به تصویب رسید.

به موجب این قطعنامه عضویت در سپاه ازسوی اتحادیه اروپا به عنوان تخلفی جنایی در نظر گرفته خواهد شد و هرگونه دارایی‌های آن در قلمرو این اتحادیه مسدود خواهد شد. با این حال، تصمیمات پارلمان اروپا پیشنهادی و غیرالزام آور محسوب شده و در حکم درخواست هستند و تصمیم گیری نهایی برعهده شورای اروپا است.

افزون بر این، قرار بود در این جلسه تعلیق برجام به رای گذاشته شود که چارلی ویمرز، نماینده سوئدی پارلمان اروپا از شکست آن به دلیل آرای منفی خبر داد.

درباره‌ی بهیان

همچنین ببینید

عکس | تصویری از شبنم مقدمی و احمد مهران‌فر در محیط روستایی

زوج بازیگر فیلم سینمایی خجالت نکش که اکنون قسمت دوم آن در حال اکران است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *