در لایحه بودجه، حدود ۷۰۰ هزار میلیارد تومان درآمد از محل مالیات‌ها شناسایی شده است

در لایحه بودجه، حدود ۷۰۰ هزار میلیارد تومان درآمد از محل مالیات‌ها شناسایی شده است

رحیم زارع ، سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۲ مجلس شورای اسلامی در گفتگوی تلویزیونی ضمن تشریح جزئیات نشست امروز این کمیسیون، گفت: رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر امور اقتصادی و دارایی به همراه معاونانشان در جلسه امروز کمیسیون حضور دارند.

وی اظهار کرد: در حوزه منابع درآمدی کوچک، ابتدا مالیات‌ها شامل مالیات‌های مستقیم، مالیات بر درآمد، مالیات بر اشخاص حقوقی و همچنین مالیات بر ثروت بود که بررسی کردیم و یک افزایشی که مالیات از ۴۵۴ هزار و میلیارد تومان سال جاری به نزدیک ۷۰۰ هزار و میلیارد تومان داشته است.

زارع افزود: نکته مهمی که در این نشست مطرح شد، این بود که ۸۸۵ هزار فرد حقوقی طی این ۳ سال مالیات پرداخت نکردند که نزدیک به ۳۰ هزار میلیارد تومان و سه و نیم میلیون نفر اشخاص حقیقی هم بودند که مالیات ۳ سال اخیر را پرداخت نکرده و به نوعی فرار مالیاتی داشتند، که این ۵۰ هزار میلیارد و ۸۰ هزار میلیارد تومانی که اضافه شده از این منبعی است که در سال پایه جدید مالیاتی مشخص شده است.

در لایحه بودجه، حدود ۷۰۰ هزار میلیارد تومان درآمد از محل مالیات‌ها شناسایی شده است

وی با بیان اینکه پیشنهاد دولت در زمینه کاهش مالیات بر تولید در لایحه بودجه ۷ درصد بوده است، اظهار کرد: کاهش مالیات بر تولید برای حمایت از تولید مد نظر قرار گرفته است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: ما هیچ مصوبه‌ای طی این ۵ روز نداریم و فقط کلیات لایحه بودجه را بررسی می‌کنیم و اگر لایحه در کمیسیون تلفیق و سپس در صحن علنی هم تأیید بشود، در مرحله بعد، به سراغ احکام موجود و تبصره‌ها می‌رویم و مصوبات جدیدی که نسبت‌به لایحه دولت داریم ان‌شاءلله به اطلاع مردم عزیز خواهیم رساند.

درباره‌ی بهیان

همچنین ببینید

بیمه‌شدگان تامین‌اجتماعی حتما بخوانند/ منتظر این پیامک ویژه باشید

بشیر عمرانی گفت: از تمامی بیمه‌شدگانی که تاکنون در این سامانه ثبت‌نام نکرده‌اند دعوت می‌کنیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *