صفر تا صد دکوراسیون اتاق خواب نوجوان با وسایل ساده

خیلی از افراد فکر می‌کنند دکوراسیون و تزیین اتاق کار سخت و پیچیده‌ای است و برای داشتن یک دکوراسیون خوب باید هزینه‌های زیادی انجام دهند. در‌صورتی که با یک رنگ‌آمیزی جذاب، استفاده درست و به‌جا از لوازم اتاق‌خواب و با استفاده از لوازم تزیینی خوب و ساده می‌توانید اتاق خواب خوب و جذابی داشته باشید.

در این مقاله کلیه مواردی که برای داشتن یک اتاق خواب خوب برای نوجوانان نیاز است را بیان می‌کنیم تا با استفاده از این روش‌ها اتاق خواب دوست‌داشتنی و زیبایی داشته باشید.

 

اتاق خواب نوجوان رنگی
اتاق خواب نوجوان رنگی-مجله بهیان

میز و تخت را در اولویت قرار دهید

قبل از اینکه بخواهید وسیله‌ خاصی تهیه کنید، این نکته را در نظر بگیرید که جا‌نمایی و چینش دکوراسیون مهم‌ ترین بخش در زیباسازی اتاق شما دارد. به‌ این صورت که ابتدا وسایل اصلی را انتخاب و جانمایی آن‌ها را مشخص کنید و بعد به موارد جزیی‌تر بپردازید.  از تخت خواب و میز کامپیوتر می‌توان به‌عنوان وسایل اصلی نام‌برد؛ علاوه‌بر‌ این، در انتخاب این لوازم به سبک دکوراسیونی که مد‌نظرتان است، دقت کنید. به عنوان مثال اگر سبک مدرن مد نظرتان است، انتخاب میز کامپیوتر فانتزی انتخاب درستی نیست. میز کامپیوتر مدرن بهترین انتخاب برای این سبک است.

 

 

اتاق نوجوان نارنجی
اتاق نوجوان نارنجی-مجله بهیان

شلف و باکس دیواری، استفاده بهینه از فضای اتاق

برخی از وسایل اتاق علاوه‌بر زیبایی کارایی بالایی دارند. به‌عنوان مثال استفاده از شلف و باکس دیواری علاوه‌بر افزایش زیبایی و جذابیت اتاق،‌ فضای مناسبی برای قرار دادن کتاب‌ها و لوازم تزیینی بوجود می‌آورند. شلف و باکس دیواری کاربرد زیادی برای اتاق‌های کوچک نیز دارند و با ایجاد فضای مناسب از شلوغی و به‌هم‌ریختگی این اتاق‌ها جلوگیری می‌کنند.

 

اتاق خواب نوجوان با شلف های دیواری جذاب
اتاق خواب نوجوان با شلف های دیواری جذاب-مجله بهیان

 

میز آرایش نوجوان، شروع روزی زیبا

میز آرایش یکی از کاربردی‌ترین دکوراسیون اتاق خواب نوجوان به‌شمار می‌آید. میز آرایش از دو جزء اصلی میز و آینه تشکیل می‌شود. البته برخی روی دراور آینه قرار می‌دهند و از همان دراور به‌عنوان میز آرایش استفاده می‌کنند که این کار نیز هوشمندانه است؛ چراکه برای میز آرایش و دراور به‌صورت جداگانه فضا اشغال نمی‌کنند. برخی افراد میز آرایش و دراور را ضروری نمی‌دانند، با این دلیل که آن‌ها فضای زیادی را به‌ خود اختصاص می‌دهند.

معمولا نوجوانانی که اتاق اختصاصی ندارند و اتاق خود را با خواهر یا برادر خود شریک می‌شوند با این مسئله مواجه هستند. چراکه بخش عمده‌ای از فضای اتاق به تخت‌های آن‌ها اختصاص پیدا می‌کند. در چنین مواردی به‌جای حذف لوازم ضروری مانند میز آرایش، بهتر است کمی هوشمندانه تصمیم بگیرید و بجای استفاده از دو تخت به صورت جداگانه از تخت دو طبقه کشویی استفاده کنید.

 

اتاق خواب نوجوان پسرانه
اتاق خواب نوجوان پسرانه-مجله بهیان

میز تحریر تاشو یا میز تحریر ساده، کدام انتخاب بهتری است؟

میز تحریر از دیگر دکوراسیون مورد نیاز اتاق نوجوانان به‌شمار می‌آید. میز تحریر علاوه‌بر کاربرد بالا به زیبایی و جذابیت اتاق خواب نوجوان نیز اضافه می‌کند. اگر فضای کافی برای قرار دادن میز مطالعه در کنار میز کامپیوتر ندارید از یکی از این دو گزینه استفاده کنید؛ هرچند که با استفاده از میز تحریر تاشو دیگر این چالش را نخواهید داشت.

 

اتاق خواب نوجوان جمع و جور و جدید
اتاق خواب نوجوان جمع و جور و جدید-مجله بهیان

سرویس خواب نو‌جوان، خرید یکجا و بدون دردسر

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ها هنگام دکوراسیون و تزیین اتاق خواب نوجوان، سِت کردن وسایل است. اگر بخواهید وسایل را به‌صورت جداگانه خریداری و از آن‌ها استفاده کنید، مطمئنا با چالش سِت کردن دکوراسیون مواجه خواهید شد. هوشمندانه‌ترین راه برای حل این چالش، استفاده از سرویس خواب نوجوان است. با استفاده از سِت سرویس خواب نوجوان بخش عمده‌ای از دکوراسیون اتاق خواب یک‌دست می‌شوند.

 

انتواع اتاق خواب نوجوان جدید
انتواع اتاق خواب نوجوان جدید-مجله بهیان

سخن پایانی

در این مقاله بهترین روش‌ها برای دکوراسیون و زیباسازی اتاق نوجوان را معرفی کردیم. حالا نوبت شماست تا با مد‌نظر قرار دادن این نکات و به‌کار بستن آن‌ها اتاق خواب جذابی و زیبایی داشته باشید.

اگر به تغییر اصولی دکوراسیون خود اهمیت میدهید مجله دکوراسیون ما را دنبال کنید.

 

درباره‌ی بهیان

همچنین ببینید

دکوراسیون سرویس بهداشتی چگونه است؟

اکسسوری های مناسب سرویس بهداشتی

طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی و چیدمان این فضا اصلا کار سختی نیست چراکه با کمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *