10 ایده جذاب برای دکور شومینه + عکس

با ورود فصل سرما و فرا رسیدن زمستان، استفاده از شومینه در خانه ها نیز آغاز می شود. چیدمان بالای شومینه و تبدیل آن به نقطه کانونی فضا یکی از اقداماتی است که در صورت استفاده مکرر از شومینه می توانید انجام دهید. اما امروزه با ظهور سیستم های گرمایشی جدید و مدرن ممکن است شومینه مانند قبل کارایی سابق را نداشته باشد و عملا بلااستفاده باشد. بدین منظور می توانید از ایده هایی برای پرکردن فضای شومینه استفاده کنید.

استفاده از شمع و شمعدان به ویژه شمعدان های راستیک و چوبی یکی از گزینه هایست که می توانید از آن استفاده کنید. همچنین پر کردن شومینه با هیزم ایده ی جالبی برای حفظ ظاهر شومینه می باشد.

شومینه همیشه یک وسیله گرمایشی به حساب می آید اما همه ما خیلی خوب می دانیم که این شومینه ها آنقدری جذابیت دارند که می ‌توانند نقش دکوری در خانه را بازی کنند و باعث زیباتر شدن فضا بشوند.

در فصل های سرد که شومینه ها روشن هستند شما می توانید از یک تم خاص برای زیباتر شدن فضا استفاده کنید و در فصل های گرم که این شومینه ها خاموش هستند می توانید به نحو دیگری آن ها را تزیین کنید.

چون شومینه ها طوری هستند که در هر جای خانه باشند توجه به جذب می کنند باید موقع تزیین و چیدمان وسایل در اطراف آنها تقارن را رعایت کنید تا این زیبایی بیشتر خودش را نشان دهد.

شما می توانید با قرارگیری گلدان ها و گیاهان آپارتمانی، قرار دادن وسایل قدیمی مانند چمدان های قدیمی و حتی آینه کاری داخل شومینه (به ویژه آینه اسیدشور و آنتیک) فضای شومینه را به یک نقطه کانونی تبدیل کنید.

قرارگیری قفسه ها و طبقه در داخل شومینه و تبدیل آن به کتابخانه کوچک و یا فضایی برای قرارگیری اکسسوریهای دکوری از دیگر ایده های است که می توانید برای شومینه هایی که دیگر قرار نیست از آنها استفاده کنید در عین حال قصد تخریب آنها را هم ندارید استفاده کنید.

بعضی ها از فضای داخل شومینه برای گذاشتن گل و گیاه و گلدان های خاص خود استفاده می کنند و تمام این عوامل می‌توانند باعث خلق یک دکوراسیون منحصر به فرد شوند.

حتی بعضی از افراد هستند که حتی از این فضای شومینه در فصل های گرم برای قرار دادن کتاب های خود استفاده می کنند و یا اینکه بالای شومینه را جایگاهی برای قرار دادن انواع وسیله های چوبی و یا کلکسیونی از شمع های کوچک و بزرگ انتخاب می کنند.

 

درباره‌ی بهیان

همچنین ببینید

دکوراسیون سرویس بهداشتی چگونه است؟

اکسسوری های مناسب سرویس بهداشتی

طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی و چیدمان این فضا اصلا کار سختی نیست چراکه با کمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *