سرنوشت پروژه «یاسین» پس از ورود هواپیماهای «یاک» به ایران

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح آخرین وضعیت پروژه ساخت هواپیمایی آموزشی یاسین پس از ورود هواپیماهای یاک را تشریح کرد.

به گزارش مشرق، امیر آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ، ضمن تکذیب برخی اخبار در خصوص تعطیلی پروژه ساخت هواپیمایی آموزشی یاسین پس از ورود هواپیماهای «یاک» گفت: پروژه یاسین یک کار بومی بسیار قوی است که ما دنبال می‌کنیم؛ اما تا زمانی که به تولید انبوه برسد ممکن است ما نیازهایی داشته باشیم که بتوانیم از طریق همین «یاک» بخشی از این نیازها را برطرف کنیم تا ان‌شاءالله به تولید انبوه برسیم.

وی همچنین در پاسخ به سوال دیگر در خصوص ورود وزارت دفاع به عرصه خودروسازی گفت: در صنعت خودروسازی چون وزارت صمت و بخش‌های دیگر نیز هستند قرار شد آئین نامه‌ای نوشته شود و هر چقدر در آن آئین نامه نقش بیشتری را برای وزارت دفاع ترسیم کنند ما این توان را داریم که ایفای نقش کنیم.

وی افزود: ضمن اینکه همین الان نیز در بحث قطعه سازی نیز این کار را انجام می‌دهیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تاکید کرد: هیچ وقت به دنبال کار موازی نیستیم آن چیزی که در سطح کشور برنامه‌ریزی شود و تصویب گردد، ما آمادگی اجرای آن را داریم.

امیر آشتیانی در خصوص ساخت هواپیمای مسافربری نیز گفت: متولی ساخت هواپیمای مسافربری وزارت دفاع است و بقیه بر حسب دستور رئیس جمهور محترم به ما کمک می‌کنند. حتماً هواپیما را خواهیم ساخت.

درباره‌ی بهیان

همچنین ببینید

عکس | تصویری از شبنم مقدمی و احمد مهران‌فر در محیط روستایی

زوج بازیگر فیلم سینمایی خجالت نکش که اکنون قسمت دوم آن در حال اکران است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *