سفر وزیر خارجه انگلیس به آمریکا و کانادا برای رایزنی درباره ایران

سفر وزیر خارجه انگلیس به آمریکا و کانادا برای رایزنی درباره ایران

جیمز کلورلی وزیر امورخارجه انگلیس قرار است ابتدا به آمریکا و سپس به کانادا سفر کند تا با همتایان خود و دیگر مقامات ارشد این کشورها دیدار داشته باشد.

بنابر اعلام وزارت امورخارجه انگلیس، وی در جریان این سفر که از امروز (سه‌شنبه) آغاز می‌شود با آنتونی بلینکن همتای آمریکایی خود و همچنین ملانی جولی وزیر امورخارجه کانادا دیدار و به‌ویژه درباره حمایت از اوکراین در جریان جنگ با روسیه رایزنی خواهد کرد.

وزارت امورخارجه انگلیس به‌علاوه اعلام کرد که جیمز کلورلی درباره ایران و اجرای حکم اعدام علیرضا اکبری جاسوس دستگاه‌های اطلاعاتی انگلیس گفت‌وگو خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، مرکز رسانه قوه قضاییه ایران روز شنبه اعلام کرد که حکم علیرضا اکبری فرزند علی دارای تابعیت مضاعف ایرانی-انگلیسی که به اتهام افساد فی‌الارض و اقدام گسترده علیه امنیت داخلی و خارجی کشور از طریق جاسوسی برای دستگاه اطلاعاتی دولت انگلیس به مجازات اعدام محکوم شده بود، اجرا شد.

پس از اعلام این خبر، نخست وزیر و وزیر امورخارجه انگلیس در ادامه مداخله‌های آشکار مقامات این کشور در امور داخلی ایران به اجرای حکم علیرضا اکبری واکنش نشان دادند و آن را محکوم کردند.

سفر وزیر خارجه انگلیس به آمریکا و کانادا برای رایزنی درباره ایران

مقامات لندن بدون اشاره به این واقعیت که علیرضا اکبری برای دستگاه‌های اطلاعاتی انگلیس فعالیت می‌کرده، مدعی شدند که حکم او ناعادلانه و با انگیزه سیاسی بوده است.

انگلیس همچنین در واکنش به اجرای حکم علیرضا اکبری سفیر خود در تهران را برای رایزنی درباره این موضوع به‌طور موقت فراخواند.

درباره‌ی بهیان

همچنین ببینید

زاکانی به ۱۴۰۰ نزدیک شد /پزشکیان در نوسان است /جلیلی ناتوان است، قالیباف خنثی

یک استاد دانشگاه، درخصوص دومین مناظره انتخاباتی گفت: در مناظره دوم نیز، مانند مناظره اول …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *