شستشو مبل در خانه

در این مقاله می‌خواهیم به موضوع نحوه شستشو مبل در خانه پردازیم. ابتدا قبل از تمیزکردن مبل ذرات بزرگ را جاروبرقی بکشید. قبل از تمیزکردن مبل باید هرگونه زباله یا ذرات سطحی را از سطح مبل پاک کنید. برای تمیزکردن مبل از یک جاروبرقی با اندازه کامل یا یک جارو برقی شارژی کوچک استفاده کنید. البته در هنگام تمیزکردن مبل تمام سطوح کوسن‌ها را جاروبرقی بکشید و کوسن‌ها را بردارید و پایه مبل را جاروبرقی بکشید. در ادامه به روش‌های نحوه شستشو مبل در خانه خواهیم پرداخت.

مراحل قبل از شستشو مبل

ابتدا از یک برس مو استفاده کنید. اگر نقاطی وجود داشت که گرد و غبار یا کثیفی سنگین در آن جمع شده است، از یک برس موی سفت برای شکستن لکه‌ها و جاروبرقی استفاده کنید. به‌شدت مالش دهید، اما حواستان باشد که نباید آن‌قدر محکم باشد که به پارچه آسیب برساند.

اگر حیوان خانگی دارید پرز و خز را بردارید. اگرچه برخی از شرکت‌ها محصولاتی را به طور خاص برای خانواده‌هایی که حیوانات خانگی دارند تولید می‌کنند، جاروبرقی معمولی شما نمی‌تواند پرز یا موهای حیوانات خانگی را پاک کند. از یک غلتک پرز برای حذف مواردی که جاروبرقی نمی‌تواند استفاده کنید.

طبق یک الگوی منظم سراسر سطح مبل تمیز کنید تا مطمئن شوید که هیچ مویی را از دست نمی­دهید.

سپس سطوح سخت در معرض دید را پاک کنید. بسیاری از مبل‌ها دارای چوب یا مواد دیگر هستند (اغلب در قسمت پایه و دستهٔ مبل) و شما ابتدا باید آن‌ها را تمیز کنید.

استفاده از یک تمیزکننده برای شتسشو مبل در خانه

یک محصول تمیزکننده مناسب برای سطحی که می‌خواهید تمیز کنید پیدا کنید. اگر محصول مخصوص سطح را در دسترس ندارید، یک پاک‌کننده سطوح چندکاره کافی است.

اگر منطقه اسپری گسترده است، روی یک حوله کاغذی اسپری کنید و به‌سادگی آن را روی سطح تمیز کنید. این از ورود مواد شیمیایی ناخواسته بر روی پارچه مبل شما جلوگیری می‌کند.

حتماً باید جنس پارچه مبل را بدانید. برچسبی را پیدا کنید که به شما می‌گوید روکش مبل از چه چیزی ساخته شده است. این برچسب‌ها معمولاً دستورالعمل‌هایی برای استفاده از محصولات تمیزکننده روی پارچه دارند. این برچسب‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

“W” به معنای استفاده از مواد شوینده مبتنی بر آب با خلأ بخار است.

“WS” به این معنی است که می‌توانید از مواد شوینده مبتنی بر آب با جاروبرقی بخار یا مواد شوینده خشک‌شویی استفاده کنید.

“S” به معنای استفاده از مواد شوینده خشک‌شویی است.

“O” به معنی ارگانیک بودن مواد است و باید با آب سرد شسته شود.

“X” به معنای جاروکشیدن و برس زدن به‌تنهایی یا استفاده از خدمات حرفه‌ای برای شامپو کردن است.

پارچه را برای شستشو از قبل آماده کنید چراکه پیش ‌تهیه‌ پارچه ممکن است در خواربار فروشی معمولی پیدا نشود، بنابراین اگر در جای دیگری آن را پیدا نکردید، ممکن است مجبور شوید آن را به‌صورت آنلاین خریداری کنید. از آن برای حل کردن و از بین بردن مواد و روغن‌های کثیف استفاده می‌شود تا راحت‌تر در حین شامپو کردن پاک شود.

تست محلول شوینده برای شتسشومبل در خانه

یکی از مراحل نحوه شستشو مبل در خانه تست پارچه و محلول شوینده است که باید امتحان شود. پیش استفاده از پارچه یا شوینده آن را روی نقطه‌ای از مبل که به‌راحتی قابل‌مشاهده نیست، آزمایش کنید تا مطمئن شوید که باعث تغییر رنگ نمی‌شود.

محلولی از مواد شوینده و آب درست کنید و حتماً نسبت اضافه‌کردن آب و مواد شوینده را رعایت کنید.

همان‌طور که قبلاً ذکر شد باید محلول شوینده خود را به‌صورت نقطه‌ای تست کنید. پارچه‌ای را به محلول آغشته کرده و روی قسمتی از مبل که کمی دیده می‌شود بمالید. می‌توانید از همان نقطه‌ای که پیش تهویه کننده را روی آن تست کرده‌اید استفاده کنید.

اجازه دهید محلول به مدت 10 دقیقه روی پارچه بماند سپس آن را بررسی کنید.

یک دستمال کاغذی را روی محل فشار دهید تا ببینید آیا رنگ پارچه روی آن جدا می‌شود یا خیر اما اگر تغییر رنگی وجود نداشت، می‌توانید از آن برای کل مبل استفاده کنید.

یکی دیگر از مراحل نحوه شستشو مبل در خانه استفاده از سرکه است چراکه با سرکه سفید هم می‌توانید یک محلول پاک‌کننده درست کنید. می‌توانید با سرکه یک محصول تمیزکننده مؤثر ارزان و آسان در خانه بسازید. به‌سادگی آب و سرکه سفید را در یک کاسه به مقدار مساوی مخلوط کنید.

کلام پایانی

خوشبختانه، نحوه شستشو مبل در خانه مبل نسبتاً آسان است و به تنها چیزی که نیاز دارید، کمی زمان و برخی از لوازم تمیز کردن مناسب است.

درباره‌ی بهیان

همچنین ببینید

نحوه شستشو مبلمان کرمی

موثرترین روش تمیز کردن مبل رنگ کرمی با محلول خانگی

تمیز کردن مبل رنگ کرم به دلیل روشن بودن روکش مبل چالش های زیادی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *