مالیات بر سود شرکت‌ها از 25 به 18 درصد کاهش می‌یابد

مالیات بر سود شرکت‌ها از 25 به 18 درصد کاهش می‌یابد

سیدشمس الدین حسینی رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۲ در گفت‌وگوی تلویزیونی با اشاره به جلسه امروز یکشنبه 25 دی این کمیسیون اظهار کرد: جلسه امروز کمیسیون تلفیق بودجه 1402 به بخش درآمدها از منابع اختصاص داشت.

وی افزود: رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر امور اقتصاد و دارایی و رئیس سازمان امور مالیاتی مبانی درآمدهای مالیات را ارئه کردند. پیشنهاد شده است مالیات بر سود شرکت ها از 25 درصد به 18 کاهش یابد و همینطور معافیت مالیاتی حقوق کارکنان دولت به آستانه 7 میلیون برسد یعنی تا 7 میلوین معاف است.

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه 1402 خاطر نشان کرد: مبانی که دوستان ارائه کردند معطوف به این بود که تلاش کنند با کوشش مالیات و تکمیل پایگاه‌های اطلاعاتی به نوعی میزان بیشتری از ظرفیت مالی را بر عهده بگیرند به بیان دیگر در اینجا هیچ افزایش نرخی نداریم و هیچ فشار جدید مالیاتی پیشنهاد نشده است و همه اینها باعث می شود سازمان مالیاتی بتواند خودش را تجهیز کند و به لحاظ حقوقی از سازمان مالیاتی پشتیبانی شود تا میزان رشد مالیاتی را تحقق ببخشد.

مالیات بر سود شرکت‌ها از 25 به 18 درصد کاهش می‌یابد

حسینی تصریح کرد: رشد، عدد بالایی است؛ نسبت به پیش‌بینی عملکرد 8 ماهه، متوسط حدود 64 درصدد پیش بینی شده است البته رسیدگی ما به پایان نرسیده است و ما چیزی را تصویب نکردیم اما آنچه که سازمان مالیاتی و وزیر اقتصاد تاکید کردند این مسئله را از مسیر کوشش مالیات و تکمیل اطالاعات انجام می دهند تا فشار بر یک پایه مالیاتی خاص.

درباره‌ی بهیان

همچنین ببینید

ببینید | تصاویر وحشتناک از تصادف و آتش‌سوزی دو خودروی حامل سوخت قاچاق در بندرعباس؛ اسکلت‌های راننده پشت فرمان / حاوی تصاویر دلخراش

در پی برخورد دو خودروی سوخت کش و آتش گرفتن آن در جاده سرخون بندرعباس، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *