معجزه رنگ در مبلمان + عکس

اکثر مردم در خرید مبلمان تنها به سبک مبل و یا برند آن توجه می کنند و هنگام خرید مبل از رنگهای متداول استفاده می کنند. باید توجه داشته باشید که تصمیم گیری و انتخاب شما در مورد ظاهر خانه تان تاثیر قطعی بر احساس و ادراک شما خواهد گذاشت. رنگ مبلمان در تشویش و نگرانی شما کاملا موثر است. شاید استفاده از مبلمان برند این حس را در دیگران القا می کند که شما فردی سرد هستید یا خودتان را می گیرید.
معجزه رنگ در دکوراسیون
معجزه رنگ در دکوراسیون

اما با انتخاب درست رنگ مبل این حس منفی راجع به شما و دکوراسیون منزلتان از بین می رود. حتما شما دوست دارید که خانه تان احساس درستی را به شما و دیگران منتقل کند. انتخاب رنگ مبلمان تاثیر زیادی بر روی روحیه شما وسایرین دارد.زیرا عنصر اصلی که با آن جهان پیرامون را می شناسیم,رنگ است. اما این واقعیت که رنگ ها در محیط تاثیر قطعی بر مزاج واحساس ما می گذارد,برای عده ای عجیب است.

زمان تصمیم گیری برای خرید مبل جدای از اینکه یک مبل کلاسیک است یا مبل راحتی، مطمئن شوید که از رنگ ها به نحوه ی استفاده کنید که هم نوا با همان کیفیتی باشد که قصد دارید در فضا ایجاد کنید.

نظریه های روانشناسی درباره رنگ ها از قرن نوزدهم میلادی آغاز شد. در زیر به تاثیر رنگ مبلمان وحسی که هر رنگ مبل به افراد منتقل می کند اشاره می کنیم.

1.مبل قرمز:

رنگ قرمز سمبل قدرت واشتیاق. می توانید برای ایجاد صمیمیت و گرمابخشی در فضا از مبلمان قرمز استفاده کنید.

مبلمان قرمز در دکوراسیون
مبلمان قرمز در دکوراسیون

2.مبل نارنجی:

استفاده از مبل نارنجی باعث افزایش انرژِی و نوآوری در دکوراسیون می شود. این رنگ به دلیل انرژی زیادی که دارد معمولا به طور جزیی در سطوح محدود به کار می رود. بنابراین اگر می خواهید در مبلمان خود از این رنگ استفاده کنید بهتر است از یک مبل تک نفره نارنجی یا از کوسن های نارنجی برای مبلمان خود استفاده کنید.

مبل نارنجی
مبل نارنجی

3.مبل زرد:

استفاده از کاناپه زرد رنگ در گوشه ای از اتاق نشیمن تداعی گر شادی، خلاقیت و نوآوری است. برای ایجاد محیطی دوستانه بهتر است مبل زرد در کنار رنگ های خنثی به کار برود ودر اتاق نور طبیعی زیادی وجود داشته باشد.

دکوراسیون با مبل زرد
دکوراسیون با مبل زرد

4.مبل آبی:

استفاده از رنگ آبی در مبلمان و دکوراسیون حس جاودانگی,آرامش وتازگی دارد. بهتر است در فضاهای پر کاربرد از این رنگ در دکوراسیون استفاده کنید.

مبلمان آبی رنگ در دکوراسیون
مبلمان آبی رنگ در دکوراسیون منزل

5.مبل بنفش:

بنفش رنگ تجمل و شکوه است. به دلیل خاصیت اغواگرانه رنگ بنفش و هم خانواده هایش از این رنگ مبل در پذیرایی ویا فضای اصلی منزل استفاده کنید.

مبلمان بنفش
مبلمان بنفش

6.مبل خاکستری:

رنگ آرامش، تمدد اعصاب ومتانت ووقار. مبلمان خاکستری رنگ مناسب برای فضاهای اداری و دفاتر کار است.

جذابیت دکوراسیون با مبلمان خاکستری
جذابیت دکوراسیون با مبلمان خاکستری

7.مبل قهوه ای:

رنگ قهوه ای مانند رنگ سبز ریشه در طبیعت دارد به همین علت آرامش بخش است. در فضاهایی که برای گفتگو و کنفرانس استفاده می شود استفاده از مبلمان قهوه ای بسیار کاربردی می باشد.

مبلمان قهوه ای محبوب خانه های ایرانی
مبلمان قهوه ای محبوب خانه های ایرانی

8.مبل مشکی:

مشکی رنگ تاکید و قدرت است.استفاده از رنگ مشکی در مبلمان را به کوسن ها و یا یک مبل تک نفره در کنار رنگی دیگر محدود کنید. استفاده از مبل تمام مشکی خیلی جالب به نظر نمی آید.

مبلمان مشکی الهام بخش مدرنیته
مبلمان مشکی الهام بخش مدرنیته

9.مبل سفید:

رنگ سفیددر انتقال حس پاکیزگی و خلوص موثراست.از مبلمان سفید در فضای رنگی استفاده کنید. از این رنگ برای عطف واتصال به رنگ های دیگر استفاده کنید زیرا استفاده زیاد از رنگ سفید در فضا تاثیر خود را از دست می دهد.

اما به طور کلی در انتخاب رنگ برای دکوراسیون در نظر گرفتن سه رنگ بهتر از استفاده از یک رنگ است. یک رنگ خنثی برای سطوح بزرگ مانند دیوارها وکف. یک رنگ ملایم و آرام تر برای مبلمان و وسایل حجیم.و رنگ سومی که پر جلوه و مورد علاقه تان است برای اکسسوری و وسایل تزیینی به کار می رود.

درباره‌ی بهیان

همچنین ببینید

نحوه شستشو مبلمان کرمی

موثرترین روش تمیز کردن مبل رنگ کرمی با محلول خانگی

تمیز کردن مبل رنگ کرم به دلیل روشن بودن روکش مبل چالش های زیادی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *