ملکه انگلیس مرد! جانشین او مشخص شد + عکس از تمام نوادگان خاندان سلطنتی

ملکه الیزابت دوم پنجشنبه ۸ سپتامبر ۲۰۲۲ پس از ۷۰ سال حکومت در گذشت. آنچه می‌بینید همه فرزندان، نوه‌ها و نتیجه‌های ملکه هستند که احتمال دارد فقط دو نفر پس از چارلز، پادشاه شوند.
جزئیات مرگ ملکه الیزابت
جزئیات مرگ ملکه الیزابت

ملکه الیزابت در سن ۹۶ سالگی در کاخ بالمورال درگذشت و حالا اولین بحثی که به میان می آید موضوع جانشینی او است. حالا شاید برای بسیاری سؤال باشد که بعد از مرگ ملکه الیزابت دوم در سن ۹۶ سالگی، چه کسی جانشین وی می شود.

در ادامه تصوصری از تمامی نوادگان خاندان سلطنتی انگلیس برایتان آورده ایم.

ملکه ۹۶ساله اتحادیه پادشاهی بریتانیا، پیرترین مقام سلطنتی جهان که عنوان طولانی‌ترین دوران سلطنت بریتانیا را هم به خود اختصاص داده است و در حال حاضر در کاخ تابستانی خود در «بلمور» به سر می‌برد احتمالا در اسکاتلند دار فانی را وداع خواهد گفت، پس از اعلام درگذشت او، جسدش را به «ادینبورگ» منتقل می‌کنند و سپس برای مراسم تشییع به کلیسای جامع «سنت گیلز» برده خواهد شد و از آنجا به لندن منتقل می‌شود. اما بعد از درگذشت او چه اتفاق‌هایی قرار است بیافتد؟

اگر مساله انتشار خبر از رسانه‌ها را در نظر نگیریم، به صورت نمایشی قرار است مردم با انتشار یک اعلامیه روی دروازه‌های کاخ باکینگهام از درگذشت ملکه مطلع شوند. علاوه بر این، همزمان با اعلام خبر درگذشت ملکه تمام کارکنان کاخ‌ها و ساختمان‌های سلطنتی، یک بازوبند مشکی روی بازوی چپ خود خواهند بست.

پس از طی این تشریفات، تازه زمان آن می‌رسد که مرگ به صورت رسمی به رسانه‌ها اعلام شود، برای این منظور بیانیه‌ای برای انجمن مطبوعات بریتانیا و سایر خبرگزاری‌ها ارسال خواهد شد. در این مرحله شبکه‌های تلویزیونی برنامه‌های معمولی خود را برای اعلام رسمی خبر فوت ملکه قطع خواهند کرد، گویندگان اخبار، درگذشت ملکه را با کت و شلوار و کروات سیاه گزارش خواهند کرد.

به محض مرگ ملکه الیزابت دوم، شاهزاده چارلز که اکنون 73 سال سن دارد پادشاه می‌شود. انتظار می‌رود نامی که او برای خودش انتخاب خواهد کرد، شاه چارلز سوم باشد. در این مرحله، جلسه شورای الحاق در کاخ سنت جیمز برگزار خواهد شد و تشریفات انتقال سلطنت آغاز خواهد شد. پرنس چارلز  یک روز پس از مرگ ملکه و پس از اینکه خواهران و برادرانش به طور تشریفاتی دست او را بوسیدند، پادشاه نامیده می‌شود. چارلز سپس از اسکاتلند، ایرلند شمالی و ولز بازدید خواهد کرد و اولین سخنرانی او به عنوان پادشاه در کاخ سنت جیمز انجام خواهد شد.

تاجگذاری پادشاه چارلز سوم چند ماه پس از مراسم خاکسپاری برنامه‌ریزی می‌شود و عنوان شاهزاده ولز، ولی عهد اتحادیه پادشاهی به شاهزاده ویلیام منتقل می‌شود.

چارلز سوم، فرزند ۷۳ ساله ملکه الیزابت دوم اولین سخنرانی خود را به عنوان پادشاه در کلیسای سنت جیمز ارایه خواهد کرد

ملکه چگونه تشییع خواهد شد؟

ده روز بین مرگ ملکه و تشییع جنازه او فاصله خواهد داشت، در این مدت جسد او در کاخ باکینگهام باقی می‌ماند تا خانواده بتوانند با او وداع کنند. سپس جسد ملکه را به سالن وست مینستر منتقل می‌کنند تا مردم برای ادای احترام به او جمع شوند. در روز دهم، جسد ملکه برای تشییع جنازه به ابی وست مینستر منتقل خواهد شد. مراسم تشییع جنازه با حضور مقامات دولتی از سراسر جهان و با هماهنگی نیروهای مسلح و دولت برگزار خواهد شد.

درباره‌ی بهیان

همچنین ببینید

زاکانی به ۱۴۰۰ نزدیک شد /پزشکیان در نوسان است /جلیلی ناتوان است، قالیباف خنثی

یک استاد دانشگاه، درخصوص دومین مناظره انتخاباتی گفت: در مناظره دوم نیز، مانند مناظره اول …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *