میز تلویزیون دیواری انتخاب هوشمندانه برای خانه های نقلی و مدرن

میز تلویزیون دیواری یکی از سبک‌های دکوراسیون مینیمال است که زیبایی خاصی داشته و از طرفی باعث صرفه‌جویی در فضای خانه می‌شود. در این سبک از دکوراسیون شما از فضای خالی روی دیوار استفاده می‌کنید. این نوع میز تلویزیون‌ها مخصوص خانه‌ها و آپارتمان‌های کوچکی هستند که فضای کافی ندارند. علاوه‌براین می‌توانید از آن‌ها در اتاق خواب که فضای کمتری در مقایسه با پذیرایی دارد نیز استفاده کنید. در این مقاله از دیوار در مورد انواع میز تلویزیون دیوارکوب صحبت می‌کنیم. پس اگر قصد خرید دارید با ما همراه باشید.
میز تلویزیون دیواری مدرن
میز تلویزیون دیواری مدرن

میز تلویزیون دیواری چیست؟

میز تلویزیون دیواری همان‌طور که از نامش پیداست جزو دسته‌ای از میز تلویزیون‌هایی است که روی دیوار نصب می‌شوند.
این نوع میز تلویزیون در ارتفاع بالاتری از سطح زمین و روی دیوار نصب خواهد شد و می‌تواند خود جزئی از دکوراسیون منزل و دیوارها باشد.
میز تلویزیون‌های دیوارکوب در خانه‌های کوچک کاربردی فراتر از زیبایی دارند چون به عنوان یک راهکار عالی برای بهره‌گیری از فضاهای کوچک شناخته می‌شوند.
اندازه این میز تلویزیون‌های دیوارکوب تقریبا بر حسب اندازه تلویزیون تعیین می‌شود.
وجود میز تلویزیون دیوارکوب علاوه‌بر کاهش فضای اشغال شده، دیوار را نیز تزئین خواهد کرد.
اگر در خانه خود فضای کافی برای قرار دادن میز تلویزیون‌های معمولی ندارید، می‌توانید از میز تلویزیون دیوارکوب استفاده کنید.
این نوع میز تلویزیون‌ها فضایی از کف منزل را اشغال نمی‌کنند بنابراین می‌توانید فضا را برای موارد ضروری‌تر اختصاص دهید.
طرح میز تلویزیون دیوارکوب در واقع بر اساس امکان نصب تلویزیون‌های جدید روی دیوار طراحی شده است.

نحوه جا دادن میز تلویزیون دیواری در دکوراسیون خانه

ایجاد توازن به منظور تکمیل کردن فضاهای خالی خانه کار آسانی نیست. در این مرحله باید به دکوراسیون بر اساس سبک توجه داشته باشید.
میز تلویزیون دیواری اساسا برای خانه‌های مدرن و خصوصا خانه‌هایی با فضای اندک ساخته شده است.
در مورد نحوه جا دادن میز تلویزیون دیوارکوب باید گفت که با وجود فضایی که تنها روی دیوار اشغال می‌شود بنابراین می‌توانید هر دیواری را برای نصب انتخاب کنید.
اگر فضای کافی روی زمین ندارید اما دیوارها خالی هستند بهترین انتخاب برای شما می‌تواند یک میز تلویزیون دیوارکوب باشد.
میز تلویزیون دیوارکوب در مهم‌ترین بخش یک خانه یعنی پذیرایی قرار می‌گیرد و در نتیجه میهمان شما اولین چیزی که می‌بیند این میز است. نحوه جاگیری آن باید به گونه‌ای باشد که افراد بتوانند تسلط کافی به آن داشته باشند.
میز تلویزیون دیواری مدرن
میز تلویزیون دیواری مدرن

انواع میز تلویزیون دیواری

میز تلویزیون‌ها معمولا از مواد اولیه متنوعی ساخته می‌شود و ساختار متنوعی دارند بنابراین می‌توان‌ آن‌ها را دسته‌بندی کرد.

میز تلویزیون دیواری مدرن

میز تلویزیون‌های دیوارکوب مدرن ظاهری ساده با زوایای مشخص دارند و معمولا‌ برای خانه‌های مینیمال استفاده می‌شوند. این نوع میز تلویزیون‌ها در عین سادگی کاربردی نیز هستند.

میز تلویزیون دیوارکوب ساده

این نوع میز تلویزیون‌ها به دلیل طراحی ساده‌ای که دارند برای خانه‌های مدرن و محیط کاری بسیار مناسب خواهند بود. یک میز تلویزیون ساده دیوارکوب ظاهر شکیلی به خانه شما خواهد داد.

میز تلویزیون دیوارکوب MDF

به دلیل هزینه بالایی که استفاده از چوب در ساخت دارد بنابراین بیشتر سازندگان مصنوعات چوبی ترجیح می‌دهد برای کاهش هزینه‌ها از ورق‌های MDF استفاده کنند. یکی از مزایای استفاده از ورق‌های MDF برای ساخت این نوع میز تلویزیون‌ها تنوع بالای رنگ است. بنابراین می‌توانید میز تلویزیون خود را با دکوراسیون خانه هماهنگ کنید.

میز تلویزیون دیوارکوب کمددار

یکی از انواع میز تلویزیون‌های دیوارکوبی که می‌توانید از آن استفاده کنید، میزهای دارای کمد هستند. وجود کمد، کارایی این میز تلویزیون را افزایش داده و می‌توانید اشیای قیمتی و دوست‌داشتنی خود را در آن‌ها قرار دهید. کمدها و کشوهای این نوع میزها بهترین جا برای مرتب کردن وسایل است.
متریال استفاده شده در ساخت میز تلویزیون دیوارکوب
از متریال متنوعی برای ساخت میز تلویزیون دیوارکوب استفاده می‌شود که از جمله متداول‌ترین آن‌ها می‌توان به MDF، ممبران، هایگلاس، PVC و فلز و شیشه اشاره کرد. به دلیل هزینه بالای چوب، تولیدکنندگان ترجیح می‌دهند از برای ساخت از متریال ذکر شده استفاده کنند تا بهای تمام شده میز تلویزیون کاهش پیدا کند.

میز تلویزیون دیواری مدرن
میز تلویزیون دیواری مدرن

مزایای استفاده از میز تلویزیون دیواری

استفاده از میز تلویزیون دیواری در دکوراسیون خانه‌های مدرن یا کوچک مزایایی دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

قرار دادن میز تلویزیون دیواری در هر جایی از خانه

شاید در مورد میز تلویزیون‌های معمولی محدودیت انتخاب جای قرارگیری میز تلویزیون را داشته باشید، اما در مورد میز تلویزیون دیواری می‌توانید هر کدام از دیوارهای خانه را انتخاب کنید.
فرض را بر این بگیرید که می‌خواهید تلویزیون را در قسمتی از پذیرایی قرار دهید که فضای کافی برای چیدن میز تلویزیون معمولی ندارد، در این شرایط یک میز تلویزیون دیوارکوب مانند فرشته نجات خواهد بود.

مرتب کردن سیم‌ها در میز تلویزیون دیوارکوب

یکی از جالب‌ترین مزایای میز تلویزیون‌های دیوارکوب، پوشش دادن سیم‌ها و کابل‌های تلویزیون است.
در مورد میز تلویزیون‌های معمولی، کابل‌ها معمولا از پشت تلویزیون آویزان می‌شوند و چهره زیبایی ندارند.
با استفاده از میز تلویزیون دیوارکوب، سیم‌ها به خوبی منظم و جمع می‌شوند و از همه مهم‌تر زیر پا نمی‌روند.

میز تلویزیون دیواری مدرن
میز تلویزیون دیواری مدرن

اشغال فضای کمتر در خانه با میز تلویزیون دیواری

مهم‌ترین ویژگی و مزایای تلویزیون‌های دیواری در اصل عدم اشغال فضای کف خانه است.
چون این میز تلویزیون‌ها روی دیوار قرار می‌گیرند بنابراین می‌توانید از فضای زیر آن‌ها به بهترین نحو استفاده کنید.
اگر متراژ خانه شما کم باشد اندازه میز تلویزیون نمی‌تواند نگران‌کننده باشد چون قرار است روی دیوار قرار بگیرد نه روی زمین.
با وجود عدم اشغال فضا در استفاده از میز تلویزیون دیواری، می‌توان گفت که دست شما برای دکوراسیون آن بخش از خانه بازتر است.

نصب آسان میز تلویزیون دیوارکوب

نوع طراحی میز تلویزیون دیوارکوب به گونه‌ای است که نصب آن را آسان می‌کند.
با استفاده از حفره‌ها و پیچ‌هایی که در پشت این نوع میز تلویزیون‌ها قرار گرفته به راحتی می‌توانید آن را روی دیوار نصب کنید.
البته بهتر است نصب این نوع میز تلویزیون را به یک فرد متخصص بسپارید تا بعدها نگرانی بابت امنیت آن نداشته باشید.

امنیت در میز تلویزیون دیواری

میز تلویزیون دیواری برای خانه‌هایی که فرزند کوچک یا حیوان خانگی دارند انتخابی فوق‌العاده است.
دسترسی کودکان و حیوانات خانگی به این میز تلویزیون‌ها کمتر شده و در نتیجه دیگر نگران واژگون شدن تلویزیون و میز آن نخواهید بود.
از طرفی چون دست کودکتان به میز تلویزیون دیوارکوب نمی‌رسد پس می‌توانید وسایل تزئینی گرانبهای خود را روی آن قرار دهید.

میز تلویزیون دیواری مدرن و جدید مجله بهیان
میز تلویزیون دیواری مدرن و جدید مجله بهیان

نظافت آسان اطراف میز تلویزیون دیوارکوب

پایه‌های میز تلویزیون‌های معمولی همیشه یک معضل هستند چون برای تمیز کردن پارکت و سرامیک اطراف آن با مشکل روبرو می‌شوید.
وقتی میز تلویزیون روی دیوار قرار بگیرد بنابراین فضای کف آزاد خواهد بود و به راحتی با یک جارو و طی تمیز می‌شود.
با وجود یک میز تلویزیون دیوارکوب دیگر نگران خراشیده شدن پایه‌های میز تلویزیون بر اثر برخورد با جاروبرقی نخواهید بود.

تنظیم ارتفاع میز تلویزیون دیواری

میز تلویزیون دیواری را می‌توانید در هر ارتفاعی نصب کنید و همین موضوع باعث می‌شود دید بهتر و مسلط‌تری نسبت به صفحه نمایش تلویزیون داشته باشید.
میزهای معمولی روی زمین قرار می‌گیرند و ارتفاع قرارگیری تلویزیون روی‌ آن‌ها ثابت است اما در مورد یک میز تلویزیون دیوارکوب حق انتخاب با شماست.

معایب میز تلویزیون دیواری

حالا که با مزایای میز تلویزیون‌های دیوارکوب آشنا شدید وقت آن رسیده تا در مورد معایب این نوع میز تلویزیون نیز اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهیم.

در مورد میز تلویزیون‌های معمولی شما برای نصب هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنید اما در مورد میز تلویزیون‌ دیواری باید برای نصب آن هزینه کنید.
میز تلویزیون‌های دیوارکوب نیازمند استفاده از اتصالات قوی هستند. این میز تلویزیون‌ها هر چقدر هم که سبک باشند باز برای اطمینان از عدم واژگونی آن‌ها باید از اتصالات بسیار قوی و محکم استفاده کرد.
پس از نصب میز تلویزیون دیوارکوب امکان جابجا کردن آن وجود ندارد چون جای سوارخ‌ها روی دیوار باقی مانده و باید فکری به حال آن‌ها کنید. اگر فرد تنوع‌طلبی هستید و هر چند وقت یکبار دکوراسیون خانه را عوض می‌کنید، پس باید این موضوع را در نظر داشته باشید.

میز تلویزیون دیواری مدرن و جدید مجله بهیان
میز تلویزیون دیواری مدرن و جدید مجله بهیان

سخن پایانی

میز تلویزیون نقش یکی از اجزای دکوراسیون خانه را بازی می‌کند بنابراین ساختار و ظاهر آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. میز تلویزیون‌های امروزی به دو دسته زمینی و دیواری تقسیم می‌شوند که در این مقاله در مورد میز تلویزیون دیواری صحبت کردیم. همانطور که مطالعه کردید این نوع میز تلویزیون‌ها مزایای بسیاری برای خانه‌ها کوچک دارند چون فضایی را اشغال نمی‌کنند و تنها روی دیوار قرار می‌گیرند.

بنابراین اگر خانه کوچکی دارید و فضای کافی برای استفاده از میز تلویزیون زمینی ندارید، بهترین انتخاب برای شما میز تلویزیون دیوارکوب خواهد بود. با توجه به مزایا و معایب بررسی شده در این مقاله آیا شما این نوع میز تلویزیون را انتخاب می‌کنید؟

منبع: سایت دیوار

درباره‌ی بهیان

همچنین ببینید

دکوراسیون سرویس بهداشتی چگونه است؟

اکسسوری های مناسب سرویس بهداشتی

طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی و چیدمان این فضا اصلا کار سختی نیست چراکه با کمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *