هشدار جدی ایران به انگلیس

هشدار جدی ایران به انگلیس

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب (دوشنبه) در یک رشته توئیت در پی اجرای حکم اعدام علیرضا اکبری جاسوس انگلیس و واکنش دولت بریتانیا به اجرای این حکم و همچنین در پی اظهارات ضدایرانی وزیر خارجه انگلیس در پارلمان این کشور نوشت: اقدام انگلیس در تعرض به امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران با پاسخ قاطع اطلاعاتی و قضایی ایران مواجه شده است.

وی افزود: سر و صدای رژیم انگلیس و حمایت برخی مدعیان حقوق بشر در اروپا از لندن، نشان دهنده قانون‌گریزی و قانون شکنی آنان است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی همچنین در توئیت دیگری خاطرنشان کرد: رژیم انگلیس که عضو خانواده سطنتی‌اش کشتن ۲۵ انسان بیگناه را در حذف مهره شطرنج می‌بیند و از آن شرمنده هم نیست، همراه با کسانی که چشم بر این جنایت جنگی پوشیده‌اند، صلاحیت موعظه دیگران درباره حقوق بشر را ندارند.

هشدار جدی ایران به انگلیس

«جیمز کلورلی» وزیر امور خارجه انگلیس امروز در نشستی در پارلمان این کشور در اظهاراتی ضد ایرانی، مدعی شد ایران با هدف انجام بازی‌های سیاسی اقدام به دستگیری شهروندان کشورهای اروپایی کرده و در حال حاضر، چندین شهروند اروپا در بازداشت جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی همچنین ادعاها درباره ارسال پهپاد از ایران به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین را تکرار کرده و گفت: «رژیم در بیرون از مرزهایش صدها پهپاد مسلح را در اختیار روسیه قرار داده که برای کشتار غیرنظامیان در اوکراین مورد استفاده قرار می‌گیرند.»«در خاورمیانه، ایران با حمایت از شبه‌نظامیان افراطی به خونریزی و تخریب ادامه می‌دهد.»

گفتنی است، روز چهارشنبه ۲۱ دی ماه وزارت اطلاعات در اطلاعیه‌ای از صدور حکم اعدام برای «علیرضا اکبری» جاسوس انگلیس برای سرویس جاسوسی این کشور خبر داد و با بیان اینکه وی اطلاعات مهم کشور را به صورت کاملا آگاهانه در اختیار سرویس جاسوسی دشمن قرار می‌داده، او را یکی از مهم‌ترین عوامل نفوذی سرویس جاسوسی انگلیس خواند. روز شنبه خبر اعدام اکبری منتشر شد. اعدام اکبری واکنش مقامات انگلیسی را به همراه داشت.

درباره‌ی بهیان

همچنین ببینید

همه چیز درباره آخرین پروژه‌ای که سید ابراهیم رییسی افتتاح کرد

هلی‌کوپتر رییس‌جمهوری و همراهانش در حالی دچار سانحه شد که وی از افتتاح بزرگترین پروژه‌ی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *