هنوز رویاهای لوترکینگ درباره سیاهان آمریکا محقق نشده است

هنوز رویاهای لوترکینگ درباره سیاهان آمریکا محقق نشده است

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب (سه‌شنبه) ۲۷ دی ماه در یک رشته توئیت نوشت: مرگ فجیع «کینان اندرسون» معلم ۳۱ ساله سیاه‌پوست آمریکایی به دست پلیس آمریکا مقارن با روز مارتین لوترکینگ رهبر جنبش حقوق مدنی آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار، نشان می‌دهد که با گذشت بیش از ۵ دهه از ترور مارتین لوترکینگ، هنوز هم رویاهای او در برخورداری سیاهان آمریکا از حقوق مدنی برابر با سفید پوستان تحقق نیافته و همچنان رنگین پوستان در معرض تضییع شدید حقوق اولیه انسانی و برخوردهای نژادپرستانه قرار دارند.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز (شنبه) ۲۴ دی ماه در واکنش به قتل فجیع معلم سیاه‌پوست در آمریکا، اظهار داشت: مشاهده تصاویر اقدام خشن و بیرحمانه پلیس آمریکا در قتل «اندرسون» معلم سیاه‌پوست و تکرار قتل فجیع «جورج فلوید» که نشان از استمرار رفتار تبعیض آمیز پلیس آمریکا علیه رنگین پوستان این کشور دارد، بار دیگر جهانیان را در بهت و شوک فرو برد.

هنوز رویاهای لوترکینگ درباره سیاهان آمریکا محقق نشده است

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: جای تأسف است که‌ رژیم آمریکا که برای نیل به مقاصد سیاسی، با ریاکاری توأم با مداخله جویی، در مسائل داخلی دیگر کشورها ورود کرده و اشک تمساح می‌ریزد، نسبت به خشونت مفرط و اقدامات تبعیض آلود و نفرت انگیز پلیس کشورش در قبال رنگین پوستان و جنایت‌ علیه آنان سکوت اختیار می‌کند.

کنعانی در پایان ضمن محکوم کردن قتل این معلم جوان سیاه‌پوست، بر لزوم پاسخگویی دولت آمریکا در قبال این جنایت ضدانسانی و بی مسؤولیتی در برابر تکرار موارد نقض فاحش و سیستماتیک حقوق بشر در این کشور بویژه نسبت به‌ حقوق اقلیت‌ها و رنگین پوستان تأکید کرد.

شبکه سی ان ان از کشته شدن «کینان اندرسون» مرد سیاه‌پوست ۳۱ ساله بعد از برخورد پلیس با وی خبر داد. براساس این گزارش، اندرسون بعد از شوک‌های الکتریکی پلیس به بیمارستان منتقل شده و در آنجا بر اثر ایست قلبی فوت کرده است.

موسسه آموزش زبان انگلیسی Digital Pioneers در واشنگتن گفته که اندرسون در این موسسه زبان انگلیسی تدریس می‌کرده و برای دیدار با بستگان خود در سال نوی میلادی به لس آنجلس رفته بوده است.

درباره‌ی بهیان

همچنین ببینید

ببینید | حکم بازداشت گالانت و نتانیاهو در دیوان بین‌الملل

دادستان دادگاه لاهه با اشاره به بررسی مدارک و شواهد جنگ علیه غزه، تاکید کرد: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *