وزارت خارجه کره‌جنوبی سفیر ایران را فراخواند

وزارت خارجه کره‌جنوبی سفیر ایران را فراخواند

تارنمای خبرگزاری یونهاپ به نقل از نشست خبری امروز لیم سو سوک، سخنگوی وزارت امور خارجه کره جنوبی نوشت که چو هیون دونگ، معاون اول وزیر امور خارجه کره جنوبی، "سعید بادامچی شبستری"، سفیر ایران در سئول را فراخواند و موضع سئول را مجدداً در مورد اظهارنظر نسنجیده اخیر رئیس‌جمهوری این کشور در مورد ایران توضیح داد.

لیم گفت: همانطور که چندین بار توضیح دادیم، اظهارات گزارش شده جهت تشویق سربازان ما که در امارات در حال انجام وظیفه هستند، بیان شد!

وی تاکید کرد که این اظهارات ارتباطی به روابط کره جنوبی – ایران و روابط بین المللی ایران ندارد.

وزارت خارجه کره‌جنوبی سفیر ایران را فراخواند

لیم همچنین نظر وزارت امور خارجه ایران مبنی بر اینکه اظهارات رئیس جمهوری کره جنوبی در مورد اقدام احتمالی سئول برای استقرار تسلیحات هسته ای کوتاه برد یا در اختیار داشتن تسلیحات هسته ای در برابر تهدیدهای کره شمالی متناقض با تعهد اعلام شده این کشور به معاهده منع گسترش تسلیحات هسته ای (NPT) است را "بی اساس" خواند.

پیشتر سفیر کره جنوبی در پی اظهارات مداخله‌جویانه رئیس جمهور این کشور در امارات، به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران توسط معاون حقوقی و بین الملل وزارت خارجه به وی ابلاغ شد. رضا نجفی در این دیدار با تشریح روابط دوستانه جمهوری اسلامی ایران با اکثر کشورهای حوزه خلیج فارس، اظهارات رئیس جمهور کره را دخالت در این روابط دوستانه و موجب تضعیف صلح و ثبات در منطقه دانست. معاون حقوقی وزیر امور خارجه، خواهان توضیح فوری مقامات کره ای در مورد این اظهارات شد و بر ضرورت اصلاح فوری این رویکرد تاکید کرد.

درباره‌ی بهیان

همچنین ببینید

خبر فوری از مراسم تشییع پیکر رئیسی در تبریز، قم، مشهد و تهران / رهبری بر پیکر شهدا نماز اقامه می کنند

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: طبق هماهنگی های انجام شده مراسم بدرقه شهدای سانحه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *