اخبار اقتصادی

کمبود عرضه قیمت نفت افزایش یافت

افزایش قیمت نفت با کمبود عرضه در بازار

به دنبال نشانه‌هایی از کمی عرضه در بازار و اجرای محرک‌های اقتصادی در چین قیمت نفت در معاملات امروز افزایش یافت.

هر بشکه نفت برنت با یک دلار و 5 سنت افزایش 80.69 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با یک دلار و 3 سنت افزایش 76.68 دلار معامله شد.

تحلیلگران کامرزبانک می‌گویند، کسری عرضه‌ای که قرار بود، نیمه دوم سال خود را نشان بدهد، اکنون ارقام زیادی را نشان می‌دهد.

این تحلیلگران به آمارهای اخیر اشاره می‌کنند که نشان می‌دهد، واردات نفت خام هند و چین از روسیه در ماه ژوئن رکورد زده است.

افزایش قیمت نفت با کمبود عرضه در بازار

با این حال، به نظر می‌رسد، سود هند از خرید نفت روسیه کم شده، زیرا تخفیف‌ها کاهش پیدا کرده و پرداخت‌ها هم با مشکلاتی مواجه است. با این حال، روسیه در اوایل ماه ژوئن به طرح عربستان برای کاهش تولید پیوست.

اوایل ماه جولای عربستان اعلام کرد، کاهش تولید داوطلبانه یک میلیون بشکه‌ای خود را در ماه آگوست هم ادامه می‌دهد. بلافاصله روسیه هم از کاهش 500 هزار بشکه‌ای صادرات خود در این ماه خبر داد.

این تحلیلگران می‌گویند، از این رو، تقاضا از سوی چین و هند به سایر تامین‌کنندگان تغییر جهان می دهد که می‌تواند سبب افزایش قیمت‌ها شود.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد، در آمریکا هم ذخایر نفت خام این کشور به علت افزایش حجم صادرات این کشور و بهره‌برداری بیشتر از پالایشگاه‌ها، کاهش یافته است.

تحلیلگران بانک ANZ نیز معتقدند، کمی عرضه دارد خود را در ذخایر نفت نشان می‌دهد.

در عین حال، سرمایه‌گذاران از اقدامات محرکی چین برای تقویت مجدد اقتصاد این کشور استقبال سرمایه‌گذاران کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا