یک عضو کمیسیون کشاورزی: امنیت غذایی به امنیت ملی گره خورده

یک عضو کمیسیون کشاورزی: امنیت غذایی به امنیت ملی گره خورده

 یک عضو کمیسیون کشاورزی: امنیت غذایی به امنیت ملی گره خورده

تسنیم نوشت:یک عضو کمیسیون کشاورزی گفت: امنیت غذایی کشور به امنیت ملی گره خورده است، اولویت اول غذای مردم است، اما این بودجه اولویت‌ها را به صورت کامل پوشش نمی‌دهد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین امیرقلی جعفری، عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه بودجه مهمترین سند مالی و اداری کشور است، اظهار داشت: در بودجه نباید هزینه‌های غیرضرور و فاقد اولویت وجود داشته باشد، شفافیت منابع و مصارف نیز حائز اهمیت است، در واقع بودجه باید با اجتناب از تغییر قوانین دائمی به ثبات اقتصادی کشور کمک کند.

بخش هایی از گفت و گوی جعفری را در ادامه می خوانید:

بودجه ۱۴۰۲ در بخش کشاورزی رضایت بخش نیست، متاسفانه این بخش همیشه دچار عقب افتادگی بوده که امسال نیز اینگونه است، منابع عمومی در بودجه ۱۴۰۲، ۴۰ درصد افزایش دارد، اما کشاورزی ۲۰ درصد افزایش یافته است که این مقدار با اهداف در نظر گرفته شده برای بخش کشاورزی مغایرت دارد.

در سال جاری تحقق الگوی کشت توسط ریاست جمهور رونمایی شد، اما اجرایی شدن این طرح و اهداف دیگر در بخش کشاورزی نیاز به سهم بیشتری در بودجه دارد و با ۲۰ درصد امکان تحقق این برنامه‌ها وجود ندارد.

با این بودجه پیش بینی شده در بخش کشاورزی، کشاورز به زحمت می‌افتد، در تمامی کشورها توجه ویژه به بخش کشاورزی می‌شود چرا که امنیت غذایی خط قرمز هر کشوری است و باید به این نکته توجه کرد.

امنیت غذایی کشور به امنیت ملی گره خورده است، اولویت اول غذای مردم است، اما این بودجه اولویت‌ها را به صورت کامل پوشش نمی‌دهد.

در بودجه ۱۴۰۲ توجه ویژه به بخش آب شده است، بازتخصیص آب و تعرفه آب صنایع در بودجه دیده شده که این مسئله موجب بهره‌وری آب می‌شود.

پیش‌بینی ۳۰ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های تامین آب عدد خوبی است و ۱۳ هزار میلیارد تومان نیز در ردیف‌های متفرقه مقابله با تنش آبی اضافه شده که پیشنهاد می‌شود این مقدار افزایش یابد.

بیشتر بخوانید:

  • قیمت جدید گوشت قرمز در بازار/ دادرس: چرا مردم دیگر گوشت نمی‌خرند؟

۴۶۲۲۰

درباره‌ی بهیان

همچنین ببینید

زاکانی به ۱۴۰۰ نزدیک شد /پزشکیان در نوسان است /جلیلی ناتوان است، قالیباف خنثی

یک استاد دانشگاه، درخصوص دومین مناظره انتخاباتی گفت: در مناظره دوم نیز، مانند مناظره اول …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *