4 راه مراقبت از ناخن، درمان ناخن های خشک و شکننده

نوع خاصی از قدرت در داشتن ناخن های سالم و قوی وجود دارد، چه از رنگ ناخن استفاده کنید، چه بدون لاک یا رنگ طبیعی ناخن را دوست داشته باشید. ناخن های سالم یکی از آن تقویت کننده های اعتماد به نفس است که کمتر قابل مشاهده است

چه مراقبت از ناخن شما نوعی خودمراقبتی باشد، یا صرفاً یک مراقبت معمولی باشد، نگه داشتن ناخن های شما یک سرمایه گذاری ارزشمند است و این خبر خوب است: ناخن های سالم نیاز به سرمایه گذاری زمان دارد، نه پول.

بهترین راه برای داشتن ناخن های قوی تر و بلندتر، بیشتر از طریق عادات سبک زندگی ساده است، نه ابزارهای ناخن گران قیمت. اما داشتن ناخن های سالم همچنین به معنای کنار گذاشتن برخی عادات بد است، مانند استفاده از ناخن ها به عنوان یک چاقوی جیبی توکار. ما با متخصصان در مورد بایدها و نبایدهای روزمره مراقبت از ناخن صحبت کردیم. این مراحل را دنبال کنید و قبل از اینکه متوجه شوید، ناخن های قوی تر و بلندتری خواهید داشت.

راه های داشتن ناخن هایی جذاب
راه های داشتن ناخن هایی جذاب-مجله بهیان

چگونه ناخن ها را تقویت کنیم

1. ناخن های خود را مرطوب کنید

مرطوب کردن یک راز شناخته شده برای داشتن پوست سالم است، اما اغلب در مراقبت از ناخن نادیده گرفته می شود. در حالی که ناخن‌های خشک و شکننده می‌توانند نتیجه عوامل زیادی باشند، اما در نهایت فریاد رطوبت هستند، بنابراین رطوبت مناسب را اساس روال مراقبت از ناخن خود در نظر بگیرید. هنگام استفاده از لوسیون دست، کمی بیشتر به ناخن های خود توجه کنید. محصولات ناخن مرطوب‌کننده زیادی در بازار وجود دارد، اما استفاده از مرطوب‌کننده در واقع تنها نیمی از راه حل است

  • اگر دنبال ایده برای طراحی ناخن های خود هستید این مطلب را از دست ندهید.

2. از تماس با آب خودداری کنید

شستن دست ها یا دوش گرفتن با دستکش را متوقف نکنید، اما به روش هایی توجه کنید که می توانید زمان تماس ناخن هایتان را با آب کاهش دهید، زیرا تماس بیش از حد آب می تواند ساختار ناخن را ضعیف کند. برای مثال، پوشیدن دستکش هنگام شستن ظروف یا سایر کارهای مرطوب را در نظر بگیرید.

آیا می دانید ناخن ها بعد از یک حمام طولانی چقدر نرم و خم می شوند؟ این را در نظر بگیرید: «میخ مانند اسفنج است. دکتر استرن می گوید، برای مثال، 1000 برابر بیشتر از پوست جذب آب می کند، و بنابراین آب می تواند به راحتی در ناخن پخش شود. او می‌گوید قرار گرفتن در معرض آب بیش از حد می‌تواند فشار قابل توجهی بر سلول‌های ظریف ناخن (موسوم به اونیکوسیت) وارد کند که می‌تواند منجر به شکنندگی، لایه‌برداری و شکستگی شود.

همچنین به همین دلیل است که خیس کردن ناخن ها قبل از مانیکور عمل بدی است. به گفته دکتر گرین، این نه تنها ناخن های شما را در برابر عفونت آسیب پذیرتر می کند، بلکه اجازه نمی دهد لاک ناخن به خوبی بچسبد یا ماندگاری بیشتری داشته باشد.

درمان خشکی و شکنندگی ناخن ها با درمان های ساده
درمان خشکی و شکنندگی ناخن ها با درمان های ساده-مجله بهیان

3. ملایم باشید

بهترین مراقبت از ناخن، مراقبت ملایم است. برای شروع، دکتر تیلور از کندن تهاجمی زیر ناخن ها دفاع می کند. او می‌گوید: «گاهی اوقات مردم انتهای نوک‌دار سوهان ناخن را می‌گیرند و زیر ناخن‌های خود را فرو می‌کنند تا کثیفی آن خارج شود. “شما نمی خواهید این کار را انجام دهید، زیرا می تواند صفحه ناخن را از بستر زیرین جدا کند و سپس می توانید یک عفونت قارچی باکتریایی ایجاد کنید.”

به دلایل مشابه، باید در مقابل تمایل به استفاده از ناخن‌های خود به عنوان ابزار جایگزین مقاومت کنید – مهم نیست چقدر راحت باشد. (راه های خلاقانه ی زیادی برای باز کردن قوطی نوشابه وجود دارد.) و اگر از مانیکور اکریلیک یا ژلی لذت ببرید – که فقط باید آن را کم انجام دهید – برداشتن صحیح آن مهم است. دکتر تیلور می‌گوید: «وقتی [ناخن‌های اکریلیک یا ژلی] را جدا می‌کنید، واقعاً لایه‌هایی از ناخن، صفحه ناخن را جدا می‌کنید، و این امر ناخن‌های شما را ضعیف می‌کند – بنابراین این یک نه است.»

با ناخن های زیبا اعتماد به نفس خود را تقویت کنید
با ناخن های زیبا اعتماد به نفس خود را تقویت کنید-مجله بهیان

4. با ناخن های خود مانند موهای خود رفتار کنید

این قانون طلایی جدید است. مو و ناخن هر دو از پروتئین های کراتین تشکیل شده اند، بنابراین منطقی است که بسیاری از قوانین مشابه برای درمان اعمال شود. دکتر استرن می گوید که مو و ناخن هر دو ممکن است در اثر پردازش بیش از حد دچار کم آبی شده و آسیب ببینند. پاک کردن مکرر لاک، ژل‌ها و اکریلیک‌ها همان کاری را که رنگ‌ها، مواد شیمیایی و استفاده از حرارت بر روی ناخن‌ها می‌آورند، برای ناخن‌ها انجام می‌دهند. همانطور که هیدراتاسیون می تواند به ترمیم مشکلات مو مانند موخوره و شکافته شدن موها کمک کند، می تواند به بهبود خشکی مو کمک کند.

مراقبت از موهای خود را جدی بگیرید.

راه های مراقبت از مو

درباره‌ی بهیان

همچنین ببینید

علت های ریزش مو بعد از رژیم لاغری

چرا بعد از کاهش وزن دچار ریزش مو می شویم؟

رژیم گرفتن یکی از بهترین و مهم‌ترین راهکارها برای رهایی از چاقی و دستیابی به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *