نحوه ساخت کاور برای مبل

یک کشویی مبل می تواند زندگی جدیدی را به یک مبلمان قدیمی تر بدهد ، و همچنین یک اتاق با ظاهری تازه فراهم کند. در حالی که خرید اسلایپ کرافت امکان پذیر است ، ساختن خودتان مقرون به صرفه تر است و مزایای استفاده از پارچه را دقیقاً رنگ و بافت مورد نظر ارائه می دهد. از همه بهتر ، ساختن یک مبل راحتی مبل با استفاده از تنها منابع اصلی و چند ساعت وقت شما امکان پذیر است.


مقدار مواد مورد نیاز خود را تعیین کنید. در زیر دستورالعمل های کلی برای پارچه ها با رنگ های جامد وجود دارد. الگوهای ممکن است بیشتر به منظور مطابقت با قطعات مختلف به بالا نیاز دارند. توجه داشته باشید که پارچه توسط حیاط فروخته می شود ، یعنی اندازه گیری در طول. پیچ و مهره پارچه در فروشگاه صنایع دستی دارای عرض از پیش تعیین شده است که قبل از خرید باید آنها را بررسی کنید.

عرضهای معمولی بین 32 تا 60 اینچ (81 تا 152 سانتی متر) ، با 45 و 60 اینچ (114 و 152 سانتی متر) رایج ترین هستند. اندازه گیری های زیر بر روی پارچه ای است که عرض آن 54 اینچ (137 سانتی متر) است.
برای یک مبل دو نفره ، از 16 متری (16 متر) استفاده کنید
برای یک کاناپه سه تخته از 18 متری (18 متر) استفاده کنید
برای یک کاناپه شش تخته ، از 22 حیاط (22 متر) استفاده کنید
برای یک صندلی عاشق دو کوسن از 13 متری (13 متر) استفاده کنید
برای یک صندلی عشق چهار کوسن ، از 17 متری (17 متر) استفاده کنید [1] مواد لغزش را بخرید. می توانید آن را در فروشگاه پارچه یا به صورت آنلاین خریداری کنید.
پارچه ای را با رنگ جامد در نظر بگیرید. تطبیق الگوهای یا نوارها در پانل های بزرگ می تواند مشکل باشد ، بنابراین مگر اینکه آماده باشید تا این تلاش اضافی را انجام دهید ، به دنبال یک ماده پوششی باشید که یک لحن واحد باشد.
انتخاب پارچه ای با پارچه های بسیار زیاد – کار با این کار بسیار ساده تر خواهد بود. [2]

مواد لغزش را بشویید و خشک کنید. این مواد را نرم می کند و همچنین باعث کاهش هرگونه انقباضی می شود. این مرحله مهم را از دست ندهید: زیبایی یک لغزنده این است که می توان آن را به راحتی از بین برد و شستشو داد ، اما باید مطمئن شوید که پس از ساخت آن کوچک نمی شود. [3] حتماً برای پارچه خاصی که با آن کار می کنید ، دستورالعمل های مراقبت را دنبال کنید.

مواد را قبل از تلاش برای شروع کار روی پرده روشن روشن کنید. چین و چروک می تواند باعث ایجاد مزاج در محصول نهایی شود ، بنابراین این یک صاف و صاف بودن را تضمین می کند.
ایجاد الگوی لغزش
مبل را با استفاده از کاغذ ذره ای ارزان قیمتی یا قصابی ببندید و به راحتی سفت کنید. این روکش پوشش باید با شکل کلی مبل مطابقت داشته باشد. از آنجایی که شما در این مرحله الگویی را ایجاد می کنید ، می توانید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید یک اسلایپ نزدیک ببندید ، یا یکی از آنهایی که سست تر می روند.
توجه داشته باشید اگر نیاز به استفاده از دو یا سه قطعه بزرگ و جداگانه دارید ، اشکالی ندارد. در این حالت ، شما ممکن است نیاز به تهیه قسمت هایی از مبل با پین های ایمنی داشته باشید. [4] در این مرحله نیازی به پوشاندن جبهه های بازو نیست. برای اطلاعات بیشتر به مرحله 3 مراجعه کنید.
اگر احساس اعتماد به نفس دارید ، می توانید مدل را ببندید و مبل را با موادی که می خواهید از آن استفاده کنید ، به طرف بالا بکشید (یعنی رنگ یا الگوی رو به پایین باشد). در این حالت می توانید الگوی خود را روی پارچه با گچ ردیابی کنید.
بخش های الگوی را با گچ مشخص کنید. برای مشخص کردن نحوه برش الگو از گچ استفاده کنید (به استثناء جبهه های بازو ، که در مرحله 3 انجام می دهید). شما باید چند بخش مختلف داشته باشید:
قسمت پشتی مبل


منطقه صندلی (از جمله قسمت پشتی و قسمت جلویی که به طبقه می رود)
کناره های سرسره که از خارج شروع می شود و از قسمت داخلی بازوها بالا می رود
جبهه های بازو را اندازه بگیرید. این دو بخش عمودی در دو طرف جلوی مبل است. ایجاد الگو برای آنها به طور جداگانه ساده ترین است. توجه داشته باشید که شما فقط باید یک الگوی درست کنید ، که می توانید برای ایجاد هر دو بخش استفاده کنید. [5] یک قطعه کاغذ مستطیلی یا موزلیون ، تقریباً اندازه جلوی بازو را برش دهید.
برای نگه داشتن آن در یکی از جبهه های بازو از پین استفاده کنید.
ردیابی با گچ در امتداد طرح جلو بازو.
شما از این قطعه برای هر دو زره استفاده خواهید کرد

بخش های الگوی را برش دهید. از قیچی برای برش با دقت در امتداد طرح های گچ که ساخته اید استفاده کنید.
بخش های مربوط به لغزنده مبل را برش دهید. بخش های بزرگی از پارچه کشویی را روی یک سطح صاف قرار دهید ، سپس با هر یک از بخش های الگوی آن را بپوشانید. ابعاد روی پارچه را با گچ مشخص کنید و هر بخش را برش دهید و اجازه می دهد تا در حدود 1 اینچ (2.5 سانتی متر) کمک درز برای لکه دار شود.
کمک هزینه درز مقداری پارچه اضافی است که شما رها می کنید تا بتوانید تکه های پارچه را به هم بچسبانید.
اگر جبهه های بازوی شما نامتقارن است ، حتماً قبل از ردیابی قسمت دوم ، الگوی را بکشید.
قسمت های لغزنده را به هم بچسبانید. تکه های پارچه را روی مبل بگذارید ، سمت راست (به عنوان مثال ، الگوی یا قسمت رنگی که رو به مبل است). برای مونتاژ قسمتهای پوشش از پین های مستقیم استفاده کنید ، با مراقبت از قرار دادن پین ها فقط در قسمت داخلی خطوط گچ دقت کنید. این باعث می شود شکل کلی برای لغزنده ایجاد شود.

درباره‌ی بهیان

همچنین ببینید

نحوه شستشو مبلمان کرمی

موثرترین روش تمیز کردن مبل رنگ کرمی با محلول خانگی

تمیز کردن مبل رنگ کرم به دلیل روشن بودن روکش مبل چالش های زیادی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *