تاج:‌ فیفا در مورد VAR با فدراسیون فوتبال طرف است

تاج:‌ فیفا در مورد VAR با فدراسیون فوتبال طرف است

تاج:‌ فیفا در مورد VAR با فدراسیون فوتبال طرف است

فارس نوشت: رئیس فدراسیون فوتبال گفت:در مورد بحث VAR فیفا با فدراسیون فوتبال طرف است.

مهدی تاج در مورد انتخاب مجدد خود به عنوان نایب رئیس AFC اظهار داشت:‌ این موضوع مهم است و ما باید در آسیا جای مهمی داشته باشیم. صرف اینکه به صورت کلی مباحثی که در مورد تیم ملی مطرح می‌شود و همه مباحث کشور باید یکبار قبل از مواردی که بررسی آنها در صلاحیت فیفا است در کنفدراسیون و هیأت رئیسه AFC بیاید.

وی افزود: اگر یک عضو AFC ایرانی باشد تأثیرگذار است و می‌تواند توضیحاتی بدهد ضمن اینکه منافع کل آسیا مدنظر رئیس و اعضای هیأت رئیسه AFC است.

وی در مورد اینکه آیا فدراسیون باید متولی ورود VAR به ایران باشد یا سازمان لیگ توضیح داد:‌ VAR بحث مهمی است که بسیاری از کشورهای آسیا مشمول آن هستند. برخی مثل قطر و سایر کشورها از ابتدا این کار را انجام دادند به تازگی نیز ازبکستان و تاجیکستان با ظرفیت خیلی کم چنین کاری کرده‌اند. مسؤول اصلی کار فدراسیون فوتبال است زیرا فیفا با فدراسیون طرف است اما خود قرارداد و شرایطش با باشگاه‌ها است.

تاج اضافه کرد:‌صحبت‌های سیف‌الله پور را تأیید می‌کنم در دنیا هر جایی که ورزشگاه خود را به باشگاه کرایه می‌دهد باید کلیه متعلقات استاندارد را نیز خودش فراهم کند. مسأله VAR و شرکت‌های مربوط به آن تمام نشدنی است ممکن است شرکت EVS تا یکی دو سال دیگر نتواند مجوز فیفا را بگیرد می‌دانید این شرکت‌ها باید 50 میلیون دلار به فیفا بسپارند تا اگر بر اساس اشتباهی در یک بازی فوتبال تیمی متضرر شد، از جانب VAR خسارتش پرداخت شود. باید اظهارنامه بدهند تا در صورت ضرر و زیان یک تیم از پول برداشت شود.

تاج افزود: هر شرکتی نمی‌تواند مجوز فیفا را بگیرد باید مجموعه قوانین موجود را رعایت کنند.توضیحات لازم در همین شبکه 5 داده شد باید این موضوع را دنبال کنیم نباید اینگونه باشد که همه کشورهای منطقه VAR داشته باشند و ما نداشته باشیم. تاجیکستان به من می‌گوید برای استفاده از VAR آماده کمک کردن به ایران هستیم. این برای کشور پهناوری مثل ایران خوب نیست. باید تمام تلاش خود را بکنیم و دست به دست هم بدهیم تا شرایط به خوبی فراهم شود. باید آموزش‌ها را شروع کنیم. همین الان مقدمه‌ای داریم که اگر نتوانیم به آن برسانیم شاید برخی داوران را برای آموزش به کشورهای همسایه بفرستیم.ضمن اینکه یک داور ما که باید به رقابت‌های جام ملت‌های آسیا برود تا در دوره‌های آموزشی فیفا شرکت کند و ما این سهمیه را از دست ندهیم.

وی در خصوص دلیل انصراف رقیب قرقیزستانی‌اش در رقابت برای کسب پست نایب رئیسی AFC توضیح داد:‌ باستان‌بک‌ یک رقیب جدی در فوتبال آسیا است او همین الان نایب رئیس کافا است. این رقیب من در دو سه روز پایانی منتهی به انتخابات انصراف داد. او دو روز قبل به بحرین رفته بود و با برخی کشورها صحبت کرده بود اطمینان دارم با ژاپن، کره، قطر و مجموعه‌های دیگر جلساتی داشت. در نهایت به این نتیجه رسید که شاید بهتر است کنار برود. به این نتیجه رسید که نگاه مجموعه آسیا بیشتر به سمت من است. در نهایت روز قبل از انتخابات به AFC نامه زد و انصراف خود را اعلام کرد البته همچنان نایب رئیس کافا است.

نایب رئیس AFC در مورد آخرین وضعیت انتخاب سرمربی تیم ملی پس از خداحافظی کارلوس کی‌روش توضیح داد: ما دو انتخاب خیلی مهم در مورد سرمربی تیم ملی امید و تیم ملی بزرگسالان داریم. در مورد کی‌روش خودم با شیخ‌حمد رئیس فدراسیون قطر صحبت کردم امروز طرفین با هم جلسه نهایی دارند و شاید باید کی‌روش به نتیجه برسند.از کی‌روش به خاطر اینکه 9 سال در فوتبال ما زحمت کشید نسل جدیدی را معرفی کرد و کارهای بسیار مثبتی روالی به تیم ملی داد به عنوان رئیس فدارسیون تشکر می‌کنم.

بیشتر بخوانید:

  • دردسر جدید برای ستاره متجاوز

  • در باشگاه پرسپولیس علیه یحیی فعالیت می‌کنند؟

  • آقایحیی؛ برانکو هم اعتراض می‌کرد ولی انگیزه بازیکنان را نمی‌کشت!

257 251

درباره‌ی بهیان

همچنین ببینید

فعالیت فدراسیون ورزش‌های دریایی ساحلی به پایان رسید

فعالیت فدراسیون ورزش‌های دریایی ساحلی به پایان رسید وزیر ورزش و جوانان با پایان فعالیت فدراسیون ورزش‌های دریایی و ساحلی موافقت کرد. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، پس از گزارش کارشناسی معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای در خصوص تشکیل فدراسیون ورزش‌های دریایی و ساحلی، کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان ضمن قدردانی از تلاش‌های انجام شده در این فدراسیون، با اتمام فعالیت این فدراسیون موافقت کرد. در پی اعلام پایان فعالیت این فدراسیون، قرار است با دستور وزیر ورزش و جوانان، رشته‌های دریایی و ساحلی به انجمن‌ها و کمیته‌های زیر مجموعه فدراسیونهای مرتبط منتقل شود. 257 251

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *