جام قهرمانی لیگ ملت‌های والیبال در دستان لهستانی ها

در چارچوب لیگ ملت‌های والیبال و در بازی فینال این تورنمنت در فصل ۲۰۲۳ که در گدانسک لهستان برگزار شد این تیم میزبان یعنی لهستان بود که با ارائه یک بازی بی نقص تیم با سیستم و برنامه آمریکا را شکست داد و برای اولین قهرمان این تورنمنت شد.

این قهرمانی در حضور تماشاگران خودی شادی مضاعفی را به همراه داشت و هواداران لهستانی سر از پا نمی‌شناختند، ستاره این بازی لوکاس کاژمارک بود که در غیاب بارتوش کورک عالی ظاهر شد و بار اصلی حملات بر دوش او بود و از عوامل قهرمانی این تیم به شمار می‌آید. آمریکا نیز دوباره در برابر یک تیم اروپایی در فینال شکست خورد و دستش از رسیدن به قهرمانی کوتاه ماند.

ست اول: تیم لهستان با اتکا بر سرویس سهمگین مروارید سیاه خود یعنی ویلفردو لئون و آبشار‌های او، شیفکا و کاچمارک و دفاع روی تور خوبشان توانست در یک بازی نزدیک ۲۵ بر ۲۳ ست اول را از آن خود کند تا یک قدم به قهرمانی نزدیک شوند.

ست دوم: در حالی که لهستان ست دوم را هم قدرتمندانه آغاز کرد و حتی تا امتیاز شانزده پنج امتیاز هم از آمریکا جلو بود، ولی یک تعویض استثنایی از جان اسپرا و آوردن آرون راسل به جای توماس جاشکه ورق را برای آمریکایی‌ها بر گرداند و آن‌ها در نهایت ۲۶ بر ۲۴ پیروز شدند، البته از اواسط ست نیز متئوش بینیک دچار مصدومیت شد و از زمین خارج شد که در باخت این تیم تاثیر گذار بود.

ست سوم: اینبار بر خلاف ست دوم لهستانی از اختلاف امتیازی که در اوایل این گیم انداخته بودند نهایت استفاده را بردند، نیکولا گربیچ سرمربی لهستان در این ست ویلفردو لئون را کنار گذاشت و از توماس فورنال بهره برد تا دریافت این تیم بهتر شود که نتیجه هم داد. لهستان با آبشار‌های لوکاس کاژمارک که جای بارتوش کورک را به خوبی پر کرد توانست این ست را ۲۵ بر ۱۸ پیروز شود تا در آستانه قهرمانی قرار بگیرند.

ست چهارم و قهرمانی لهستانی ها: در این ست که آغاز کننده آن لهستانی‌ها بودند آن‌ها در همان اول بازی سه امتیاز پشت سر هم کسب کردند تا روحیه آمریکا به پایین‌ترین حد ممکن برسد، در ادامه جان اسپرا با تعویض‌هایی قصد داشت بازی را برگرداند که این امر ممکن نشد تا لهستان با پیروزی ۲۵ بر ۱۸ در این ست علاوه بر پیروزی عنوان قهرمانی لیگ ملت‌های والیبال در فصل ۲۰۲۳ را به دست بیاورد.

آمریکا هم که سال گذشته نایب قهرمان شده بود این بار هم در قدم آخر کم آورد و در شبی که در سالن جای سوزن انداختن نبود و یکپارچه لهستانی را تشویق می‌کردند، قهرمانی به تیم‌گربیچ رسید. حالا لهستانی پس از نقره و برنز این تورنمنت جام قهرمانی و طلای مسابقات را هم به کارنامه خود اضافه خواهند کرد.

تیم ملی ژاپن نیز به مقام سوم دست یافت. ایتالیا نیز در مکان چهارم ایستاد.

لهستان قهرمان لیگ ملت‌های والیبال شد

درباره‌ی بهیان

همچنین ببینید

فعالیت فدراسیون ورزش‌های دریایی ساحلی به پایان رسید

فعالیت فدراسیون ورزش‌های دریایی ساحلی به پایان رسید وزیر ورزش و جوانان با پایان فعالیت فدراسیون ورزش‌های دریایی و ساحلی موافقت کرد. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، پس از گزارش کارشناسی معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای در خصوص تشکیل فدراسیون ورزش‌های دریایی و ساحلی، کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان ضمن قدردانی از تلاش‌های انجام شده در این فدراسیون، با اتمام فعالیت این فدراسیون موافقت کرد. در پی اعلام پایان فعالیت این فدراسیون، قرار است با دستور وزیر ورزش و جوانان، رشته‌های دریایی و ساحلی به انجمن‌ها و کمیته‌های زیر مجموعه فدراسیونهای مرتبط منتقل شود. 257 251

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *