حال وخیم استقلال در بخش مراقبت های ویژه

استقلال در بخش CCU؛ کار از تنفس مصنوعی هم گذشت!/ شمارش معکوس برای حضور در لیگ برتر

تغییرات مدیریتی در دو نهاد مهم و تأثیرگذار، نگرانی‌ها پیرامون اوضاع بحرانی روزهای گذشته باشگاه استقلال را بیش از پیش کرد.

این روزها اوضاع و احوال استقلال به هیچ‌وجه خوب نیست و می‌توان این تیم پرطرفدار پایتخت را شبیه به بیماری در وضعیت نامطلوب توصیف کرد. اتفاقات ماه‌های اخیر در باشگاه استقلال یکی بعد از دیگری حال و احوال این مجموعه پرطرفدار فوتبالی را بد و بدتر کرد تا جایی که امروز می‌توان به راحتی از واژه «وخیم» برای اوضاع و احوال این مجموعه ورزشی استفاده کرد.

نگاهی سطحی به اتفاقات عجیب و غریب ماه‌های گذشته، از زمانی که استقلال وارد چالش پرداخت بدهی‌اش به استراماچونی، پادوانی و موسوی شد این واقعیت را به طرفدار استقلال می‌فهماند که تیم محبوبش بی‌دلیل از آسیا حذف نشد؛ بی‌دلیل در دو بازی رودررو مقابل پرسپولیس آن‌هم در کمتر از ۴۰ روز شکست نخورد!

غم‌انگیزترین روزهای استقلال پس از گذشت یک سال از برگزاری جشن قهرمانی این تیم (خرداد ۱۴۰۱) همچنان ادامه دارد و البته این برای یکی از قطب‌های فوتبال باشگاهی که همواره تامین‌کننده تیم ملی فوتبال کشورمان بوده به هیچ‌وجه خوب نیست؛ قطبی که به نظر می‌رسد در حال آب شدن است!

مروری گذرا بر اظهارات کارشناسان و پیشکسوتان استقلالی این واقعیت را عیان می‌کند که آینده خبر از اتفاقات خوبی ندارد، مگر این‌که معجزه‌ای برای این تیم و هوادارانش رخ بدهد. در ادامه اتفاقات اخیر را مرور خواهیم کرد تا دلیل قرار گرفتن وضعیت استقلال در چنین شرایطی را بیش از پیش لمس کنیم.

انتخاب نکونام
طرفداران استقلال تا پیش از روز سی‌ویکم خرداد که مراسم معارفه نکونام برگزار شد دائم در تب و تاب نیامدن ربیعی و ساکت الهامی به تیمشان بودند اما شادی حضور نکونام در راس کادر فنی استقلال چندان پایدار نبود. هرچند که این مربی هم با اما و اگرهای زیاد، و وساطت این و آن مجوز هدایت استقلال را گرفت.

جنجال بزرگ در کمپ!
هنوز هواداران استقلال طعم شیرین حضور مربی دلخواه‌شان در راس کادر فنی را نچشیده بودند که درگیری اراذل و اوباش روی سکوهای کمپ ناصر حجازی کام میلیون‌ها استقلالی را تلخ کرد. اتفاقات ناگواری که ظرف ۲۴ ساعت نظر روزنامه‌های سیاسی را هم به خود جلب کرد تا روی جلدشان به ماجرای حضور «هانی کُرده» و دارودسته‌اش در استقلال بپردازند.

تنفس مصنوعی با مهرداد و آرمین!
شاید یکی از معدود اتفاقات مثبت برای طرفداران استقلال قرارداد بستن با مهرداد محمدی و آرمین سهرابیان بود. نهم و یازدهم تیرماه روز عقد قرارداد این دو نفر و گرفتن عکس یادگاری با پیراهن استقلال بود. آن‌روزها طرفداران آبی‌دوست دلشان را خوش کرده بودند که استقلال پس از مدتی ناکامی دوباره به روزهای اوج در فصل نقل و انتقالات برمی‌گردد! هرچند که در همان ایام تراکتور، سپاهان و پرسپولیس به سرعت مشغول یارگیری بودند.

قرارداد آرمین سهرابیان با استقلال

استعفای حجت کریمی!
روز پانزدهم تیر ماه بار دیگر حال باشگاه استقلال دگرگون شد. حجت کریمی که به گفته خودش اجازه فعالیت در استقلال را به او نمی‌دادند قید سرپرستی مدیرعاملی باشگاه را زد و رفت. خالی ماندن ۴۸ ساعته صندلی مدیریت، بالای سر باشگاهی که در اوج فصل نقل و انتقالات بود باز هم اوضاع و احوال این تیم، به ویژه جواد نکونام را بدتر از قبل کرد!

احیای بیمار کمارفته!
با حضور خطیر در هفدهم تیر ماه و شوک مثبت حضور یک مدیر در راس باشگاه، این امیدواری به وجود آمد که با حضور علی خطیر، آن‌هم تحت حمایت «سازمان خصوصی‌سازی» و «وزارت ورزش» بیمار به‌کمارفته دوباره رو به راه می‌شود اما این‌چنین نشد و باز هم استقلال نتوانست بازیکن آن‌چنانی به خدمت بگیرد!

استقلال و شروط بازدارنده!
دستورات خطیر در رابطه با مدل مذاکرات مثل کاهش قراردادها و چانه‌زنی بر سر یکی دو میلیارد باعث می‌شد بازیکنان پس از مذاکره با استقلال قید حضور در این تیم را بزنند. شروطی که بیشتر از جاذبه عامل دفع بودند!

هشدارهای نکونام و خانواده!
وضعیت بد استقلال در بحث یارگیری تا آن‌جا پیش رفت که پدر نکونام هم صدایش درآمد. حسن نکونام با اعلام این موضوع که اوضاع استقلال خوب نیست و کسی برای پسرش بازیکن نمی‌گیرد، با ادبیات خودش شرایط اورژانسی تیم استقلال را با مردمی که مقابل کمپ بودند درمیان گذاشت. هرچند که خیلی سریع به او هم گفتند نباید حرف بزند! اما نکونام هم در این مدت ساکت نبود و او هم از هر فرصتی برای بیان کردن اوضاع بد تیم استقلال استفاده می‌کرد.

پدر نکونام

صدای جشن و پایکوبی در خانه رقبا!
در روزهایی که طرفداران استقلال تقریبا هر روز مقابل باشگاه تجمع می‌کردند و نسبت به وضعیت تیمشان در فصلِ یارگیری انتقاد داشتند، رقبای این تیم مشغول یارگیری و مهیا شدن برای ورود به لیگ بودند. شرایط برای هواداران استقلال تا جایی بد شد که یکی از هواداران این تیم مقابل درب باشگاه آمبولانس لازم شد.

تمرینات با حداقل نفرات!
پیکر نحیف تیم استقلال در فصل مهم بدنسازی، به قدری ضعیف شد که بارها نکونام اعلام می‌کرد تیمش با حداقل نفرات مشغول تمرین است. این در حالی بود که سپاهان در ترکیه اردو زده بود و تراکتور نیز همسایه‌اش شد! ولی استقلال بازیکنی را به خدمت می‌گرفت که چند ماه پیش رباط صلیبی عمل کرده بود.

تمرین استقلال

شوک منفی! دوباره با چک برگشتی
هنوز اوضاع بهتر نشده بود که خبر برگشت خوردن چک مهرداد محمدی و هشدار کوین یامگا به باشگاه استقلال در رسانه‌ها منتشر شد. طرفداران استقلال که دیگر تحمل این همه خبر تلخ را نداشتند دوباره مقابل باشگاه استقلال تجمع کردند اما شایعه‌ای مطرح شد که یک دلال به باشگاه پول قرض داده تا مشکلش برطرف شود! شایعه‌ای که نه تنها خوشحال‌کننده نبود بلکه با واکنش منفی و تند پیشکسوتان استقلال همراه شد که می‌گفتند حالا دیگر قرار است یک دلال برای باشگاه استقلال تصمیم بگیرد! شایعه‌ای که البته هرگز تایید نشد اما خبر تکذیبش را هم کسی ندید!

باخت سنگین به هوادار!
یکی دیگر از اتفاقات تلخ باخت ۴ بر ۲ استقلال مقابل هوادار بود. تیمی که سه ماه پیش با نتیجه شش بر یک به استقلال باخته بود حالا با چهار گل تیم نکونام را در هم کوبید. استقلال پس از آن مقابل آلومینیوم هم متوقف شد؛ تیمی که در خانه (اراک) شکستش داده بود. همه این اخبار برای طرفداران استقلال تلخ بود تا جایی که آن‌ها را به پشت درهای بسته محل برگزاری بازی دوستانه تیم محبوبشان بکشاند تا صدایشان به گوش مسئولان برسد اما…

حامیان خطیر رفتند!
در روزهایی که علی خطیر مدیر جدید استقلال شد خیلی‌ها این انتخاب را با هماهنگی کامل سازمان خصوصی‌سازی و وزارت ورزش تلقی کردند اما در همین روزهای اخیر خبر تغییرات در رأس سازمان خصوصی‌سازی و استعفای حمید سجادی بار دیگر شوک هولناکی به طرفداران استقلال داد. این‌که مبادا علی خطیر هم با کنار رفتن حامیانش از راس این دو نهاد، از کار برکنار شده یا خودش استعفا کند!

استقلال در بخش CCU؛ کار از تنفس مصنوعی هم گذشت!/ شمارش معکوس برای حضور در لیگ برتر

تجمع، تجمع و باز هم تجمع
اخبار تلخ مربوط به وضعیت کنونی باشگاه استقلال آن هم در آستانه شروع مسابقات لیگ اوضاع تیم محبوب آبی را شبیه به بیماری کرده که در اتاق مراقبت‌های ویژه (CCU) باید دائم تحت نظر باشد. انتشار تیتر «نکونام می‌خواهد استعفا بدهد» روی جلد خیلی از نشریات ورزشی امروز (دوم مرداد) و تکرار آن در صفحات سایت‌های خبری، نشان از اوضاع بحرانی این تیم می‌دهد! تیمی که باید دو ماه بعد (دهم شهریور) مقابل پرسپولیس به میدان برود و هوادارانش طاقت تحمل سومین شکست ظرف ۴ ماه را اصلا ندارند.

شمارش معکوس آغاز شد!
با فرض این موضوع که جواد نکونام از سمت خود کناره‌گیری نمی‌کند و استقلال هم ظرف روزهای آینده باز هم بازیکن به خدمت خواهد گرفت (هرچند که تا امروز چهره شاخصی جذب این تیم نشده) استقلال باید ۱۱ روز بعد یعنی ۱۳مرداد در آبادان به میدان برود. در واقع این تیم روز دوازدهم مرداد رسما وارد فصل جدید می‌شود چرا که کاروان استقلال باید برای دیدار مقابل صنعت نفت ۱۲ مرداد راهی آبادان شود. بنابراین شمارش معکوس از ۱۰ به یک آغاز شده ولی مسئولان باشگاه استقلال هنوز تکلیف خودشان با این تیم و میلیون‌ها هوادارش را روشن نکرده‌اند! چه بسا اوضاع بد مالی، شرایطی ایجاد کند که این تیم در تهیه بلیت برای سفر به آبادان هم دچار مشکل شود!

درباره‌ی بهیان

همچنین ببینید

فعالیت فدراسیون ورزش‌های دریایی ساحلی به پایان رسید

فعالیت فدراسیون ورزش‌های دریایی ساحلی به پایان رسید وزیر ورزش و جوانان با پایان فعالیت فدراسیون ورزش‌های دریایی و ساحلی موافقت کرد. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، پس از گزارش کارشناسی معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای در خصوص تشکیل فدراسیون ورزش‌های دریایی و ساحلی، کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان ضمن قدردانی از تلاش‌های انجام شده در این فدراسیون، با اتمام فعالیت این فدراسیون موافقت کرد. در پی اعلام پایان فعالیت این فدراسیون، قرار است با دستور وزیر ورزش و جوانان، رشته‌های دریایی و ساحلی به انجمن‌ها و کمیته‌های زیر مجموعه فدراسیونهای مرتبط منتقل شود. 257 251

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *