خرید جدید مجیدی در امارات؛ حضور بازیکنان ایرانی منتفی شد

خرید جدید مجیدی در امارات؛ حضور بازیکنان ایرانی منتفی شد

خرید جدید مجیدی در امارات؛ حضور بازیکنان ایرانی منتفی شد

ورزش سه نوشت: تیم فوتبال اتحاد کلباء یک بازیکن خارجی به نام عبدالله دیابی را به خدمت گرفت تا پروژه جذب مغانلو بسته شود.

پس از جدایی پنیل ملاپا از اتحاد کلباء که توسط مجیدی در فهرست مازاد قرار گرفت، این تیم اماراتی به دنبال یافتن جانشینی برای مهاجم اهل توگو بود و در این میان نیز اخباری درخصوص علاقه فرهاد به جذب شهریار مغانلو و بازیکنان دیگری چون علی قلی‌زاده و امیرحسین حسین‌زاده به گوش می‌رسید.

با این حال، باشگاه کلباء امروز به صورت رسمی از جذب عبدالله دیابی خبر داد. او در پست‌های وینگر راست و مهاجم نوک قادر به بازی است و با به خدمت گرفتن این بازیکن، پروژه به خدمت گرفتن شهریار مغانلو و دیگر بازیکنان ایرانی یا خارجی برای اتحاد کلباء بسته شد.

عبدالله دیابی که سابقه 26 بازی برای تیم ملی مالی را در کارنامه دارد و در مرحله پایانی مسابقه مقدماتی جام جهانی 2022 و در دو دیدار رفت و برگشت برابر تونس به میدان رفت، پیش از این نیز برای تیم‌هایی نظیر اسپورتینگ لیسبون پرتغال، لیل فرانسه، کلوب بروژ بلژیک و ختافه اسپانیا بازی کرده بود و در سال 2021 از اسپورتینگ لیسبون به الجزیره امارات پیوست.

خرید جدید مجیدی در امارات؛ حضور بازیکنان ایرانی منتفی شد

این بازیکن فصل قبل توانست در 35 مسابقه، سیزده بار برای الجزیره گلزنی کند و هفت مرتبه نیز پاس گل بدهد. با این حال، این بازیکن در نیم فصل نخست امسال ادنوک لیگ درخشان ظاهر نشد و در چهارده دیدار، تنها یک بار موفق شد دروازه النصر را باز کند و به همین دلیل باشگاه الجزیره مخالفتی با جدایی عبدالله دیابی نداشت.

طبق قوانین لیگ امارات، هر تیم می‌تواند پنج بازیکن بزرگسال خارجی را به خدمت بگیرد. دنیل بسا، الکساندر چیکالدائو، فیلیپ کیس و ایگور روسی چهار بازیکن خارجی کلباء هستند و با حضور عبدالله دیابی، سهمیه پنج بازیکن خارجی بزرگسال تیم مجیدی پر شده و از آنجایی که دیگر نفرات نیز جزء مهره‌های کلیدی تیم به شمار می‌روند، طبیعتا از کلباء جدا نخواهند شد و بدین ترتیب، هیچ بازیکن ایرانی‌ در این فصل به تیم فرهاد اضافه نخواهد شد، مگر اینکه مجیدی تصمیم بگیرد روی نام یکی از خارجی‌هایش خط قرمز بکشد، که این امر بسیار بعید به نظر می‌رسد.

258 258

درباره‌ی بهیان

همچنین ببینید

فعالیت فدراسیون ورزش‌های دریایی ساحلی به پایان رسید

فعالیت فدراسیون ورزش‌های دریایی ساحلی به پایان رسید وزیر ورزش و جوانان با پایان فعالیت فدراسیون ورزش‌های دریایی و ساحلی موافقت کرد. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، پس از گزارش کارشناسی معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای در خصوص تشکیل فدراسیون ورزش‌های دریایی و ساحلی، کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان ضمن قدردانی از تلاش‌های انجام شده در این فدراسیون، با اتمام فعالیت این فدراسیون موافقت کرد. در پی اعلام پایان فعالیت این فدراسیون، قرار است با دستور وزیر ورزش و جوانان، رشته‌های دریایی و ساحلی به انجمن‌ها و کمیته‌های زیر مجموعه فدراسیونهای مرتبط منتقل شود. 257 251

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *