فیفا در ماجرای خلیج فارس عذرخواهی کرد؟

فیفا در ماجرای خلیج فارس عذرخواهی کرد؟

فیفا در ماجرای خلیج فارس عذرخواهی کرد؟

مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال توضیحاتی درمورد آخرین روند اعتراض به استفاده از عنوان جعلی در ماجرای خلیج فارس ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ امیر مهدی علوی درمورد اقدامات فدراسیون فوتبال برای اعتراض به استفاده از عنوان جعلی برای کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و اینکه تا چه اندازه می‌توانیم با انجام این اقدامات به جلوگیری از تکرار چنین اتفاقی امیدوار بمانیم، اظهار داشت: هفته گذشته بلافاصله پس از اعلام مباحث مرتبط به این مسابقات، فدراسیون فوتبال نکات مدنظرش را در قالب یک نامه اعتراض آمیز به فدراسیون بین‌المللی فوتبال ارسال کرد. پس از آن هم مطابق برنامه ریزی صورت گرفته مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی باشگاه‌های کشور به نام خلیج همیشگی فارس در سه روز برگزار شد.

وی افزود: این نام بار دیگر در سرتاسر کشور عزیزمان طنین‌انداز شد. درمورد مباحث دیپلماتیک نیز از طرف وزارت خارجه وزارت ورزش و جوانان، پیگیری‌های ممتد و مناسبی صورت گرفته است. این رقابت‌ها از حدود نیم قرن قبل در حال برگزاری است اما فدراسیون فوتبال با توجه به تاکیداتی که در این زمینه بر مبنای توجه به اصول و مبانی ژئو پلتیکی و بحث مربوط به نگاهی که از اساطیر، ایام دور و سال‌ها و قرن‌های گذشته نسبت به خلیج فارس بوده و در تمام اسناد جغرافیایی نیز ذکر شده است، نکات مدنظر خود را بلافاصله به فیفا ارسال کرد.

مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال تاکید کرد: این موضوع مورد توجه و تاکید فدراسیون فوتبال بود. امیدواریم این مسابقات با رایزنی‌هایی که در حوزه و سطوح مختلف در حال انجام است، شرایط دیگری پیدا کند و با نام خلیج همیشه فارس به حیات خود ادامه بدهد.

علوی درخصوص اینکه آیا جیانی اینفانتینو و فیفا عذرخواهی رسمی داشته‌اند یا باید منتظر بمانیم، گفت: تا جایی که به حوزه اعتراض فدراسیون مربوط است، مسائل اعلام، ابراز و حتی در سایت فدراسیون اطلاع رسانی شد. این موارد معمولا مباحثی است که در حوزه اجرایی دیده می‌شود. رایزنی‌ها برای اینکه چگونه روندهای آتی طی شود، ادامه دارد و فدراسیون فوتبال مطابق مُر صریحی که این حوزه تاریخی وجود دارد، اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

251251

درباره‌ی بهیان

همچنین ببینید

فعالیت فدراسیون ورزش‌های دریایی ساحلی به پایان رسید

فعالیت فدراسیون ورزش‌های دریایی ساحلی به پایان رسید وزیر ورزش و جوانان با پایان فعالیت فدراسیون ورزش‌های دریایی و ساحلی موافقت کرد. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، پس از گزارش کارشناسی معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای در خصوص تشکیل فدراسیون ورزش‌های دریایی و ساحلی، کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان ضمن قدردانی از تلاش‌های انجام شده در این فدراسیون، با اتمام فعالیت این فدراسیون موافقت کرد. در پی اعلام پایان فعالیت این فدراسیون، قرار است با دستور وزیر ورزش و جوانان، رشته‌های دریایی و ساحلی به انجمن‌ها و کمیته‌های زیر مجموعه فدراسیونهای مرتبط منتقل شود. 257 251

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *