12 نکته طلایی در طراحی دکوراسیون + عکس

اگر بودجه لازم برای استخدام یک طراح داخلی را نداشته باشید به سادگی از این ایده که خودتان این کار را انجام دهید لذت ببرید، طراحی یک اتاق از ابتدا می تواند برای افراد ناآشنا ترسناک باشد. به خاطر داشته باشید که طراحی داخلی بیشتر هنر است تا علم، و قوانین سخت و سریعی در مورد نحوه تزئین اتاق وجود ندارد. اما اگر برای این مسیربه دنبال نقشه هستید، این راهنمای شروع تا پایان به شما کمک می کند تا تمام مراحل مورد نیاز برای طراحی فضای خود را مانند یک حرفه ای تجسم کنید.تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا 12 نکته طلایی در طراحی دکوراسیون را به شما بگوییم.

به جای اینکه از خود بپرسید می‌خواهید فضایتان چگونه باشد، از خود بپرسید که می‌خواهید چه حسی داشته باشد و اجازه دهید که شما را به سمت رنگ‌ها، بافت‌ها، انتخاب مبلمان و دکوراسیون راهنمایی کند. یک طراح سبک حرفه ای ممکن است مبلمان و اثاثه با مواد طبیعی را پیشنهاد دهد. یک فضای خانوادگی پر انرژی و غیررسمی ممکن است شامل رنگ ها و الگوهای جسورانه باشد. تمرکز بر خلق و خوی به جای یک سبک یا گرایش خاص به شما کمک می کند تا فضایی متفاوت ایجاد کنید که برای شما مناسب باشد.

 

نکات مهم درباره طراحی دکوراسیون
نکات مهم درباره طراحی دکوراسیون-مجله بهیان

 

 

 • از شبکات اجتماعی الهام بگیرید

کانال های رسانه های اجتماعی، مجلات طراحی داخلی، کتاب ها و وب سایت های مورد علاقه خود را برای الهام گرفتن بررسی کنید. برای ایده گرفتن میتوایند به سایت HOUZZ که سایتی درباره دکوراسیون داخلی است مراجعه کنید.در مورد مکان هایی که طراحی آنها دوست دارید فکر کنید و دلیل آن را تحلیل کنید. اگر به تابلوهای مدرن یا رئالیسم علاقه دارید، میتوانید در فضای خود از آنها استفاده کنید یا حتی خودتان دست به کار شوید. اگر تنها زندگی می کنید، طراحی اتاق میتواند فرصتی باشد تا کمی خودتان را بهتر بشناسید. اگر با افراد دیگر زندگی می کنید، فرصتی برای همکاری در یک فضای مشترک است که  در نتیجه آن همه افراد خانه به شما افتخار خواهند کرد.

 

طراحی دکوراسیون در مجله بهیان
طراحی دکوراسیون-مجله بهیان

 

 • واقع نگر باشید

به‌جای تلاش برای چشم‌اندازهای رویایی از اینکه فکر می‌کنید زندگی شما چگونه باید باشد، فضای خود را طوری طراحی کنید که اکنون زندگی می‌کنید. اگر بچه‌های کوچک یا حیوانات خانگی دارید، پارچه‌های روکش و سطوحی را انتخاب کنید که می‌توانند ضد لک یا آسیب پذیری کمتری داشته باشند و همچنان عالی به نظر میرسند. اگر تنها زندگی می‌کنید و به ندرت در محیط زندگیتان هستید، نیازی نیست فضای اتاق را با یک میز ناهار خوری شش نفره پر کنید. اگر در  خانه کار می کنید، دفتر موقت گوشه اتاق نشیمن را به اتاق اضافه ای که دارید منتقل کنید که کمترقابل استفاده است. و قبل از خرید هر چیزی، بودجه واقع بینانه ای در نظر بگیرید که به شما کمک می کند هزینه های خود را دراین مسیر اولویت بندی کنید.

 

 • اتاق را با وسایل اضافی شلوغ نکنید

اگر در حال تغییر دکوراسیون هستید، با حذف هر چیزی که استفاده نمی کنید یا نیاز ندارید یا دوست ندارید شروع کنید. اگر در حال طراحی یک اتاق خالی از ابتدا هستید، قبل از وارد کردن هر چیزی فکر کنید. در هر فضایی برای وسایل شخصی و چیزهای مهم جا وجود دارد؟  آغاز طراحی داخلی موفق با پذیرش موارد ضروری وساختن محیطی مناسب شروع می شود.

 

نکات طلایی راجع به دکوراسیون
نکات طلایی راجع به دکوراسیون-مجله بهیان

 

 • نقشه آن را اجرایی کنید

اگر می‌خواهید پلان زمینی ایجاد کنید، ابزارهای آنلاین رایگان طراحی اتاق و گزینه‌هایی از قبیل نرم‌افزار طراحی خانه وجود دارد، برای برنامه‌ریزی فضا لازم نیست بیش از حد فنی باشید. ایده های چیدمان را روی کاغذ ترسیم کنید، یا محل قرارگیری مبلمان را با نوار نقاش مشخص کنید تا حسی از مقیاس و جریان پیدا کنید. قبل از خرید یک مبلمان، فضای خود را اندازه بگیرید. دوبار اندازه گیری کنید در غیر این صورت ممکن است متوجه شوید مبلی که سفارش داده‌اید خیلی بزرگ است که نمی‌تواند از درب ورودی شما عبور کند یا برای اتاق نشیمن شما خیلی کوچک است.

 

 • در مورد پالت رنگ تصمیم بگیرید

چه بخواهید آن را خنثی نگه دارید یا ذهن خود را روی یک پالت رنگی چشم نواز متمرکز کنید، تصمیم گیری زودهنگام به شما کمک می کند ظاهری منسجم ایجاد کنید. اتاق‌های خنثی را می‌توان با لوازم جانبی که به راحتی قابل تعویض هستند، روشن‌تر کرد. اگر تصمیم گرفته‌اید که می‌خواهید اتاقتان  ترکیبی ازسبز یا صورتی یا آبی باشد، سه ترکیب رنگی مکمل را انتخاب کنید تا جذاب بماند. اگر ظاهر یک اتاق کاملا سفید را دوست دارید، کمک گرفتن از اکسسوری سفید به شما این امکان را می دهد که سبک ها و مبلمان را به راحتی با هم ترکیب کنید.

 

بهترین نکات راجع به دکوراسیون
بهترین نکات راجع به دکوراسیون-مجله بهیان

 

 • از دیوارها و کفپوش ها شروع کنید

اگر به‌جای طراحی اولیه به‌دنبال بازسازی هستید، به این فکر کنید که چگونه می‌توانید روی کفپوش‌ها، رنگ دیوارها و وسایل موجود اتاق مانوردهید تا فضا را بدون صرف هزینه زیاد، زیبا و شخصی کنید. اگر با یک اتاق خالی شروع می کنید، قبل از آوردن مبلمان و لوازم جانبی، کف را اصلاح کنید، دیوارها را رنگ کنید، کاشی یا کاغذ دیواری اضافه کنید، یا کابینت نصب کنید.اگر برای دیزاین دیوار هانیاز به اطلاعات جامع ترین دارین میتوانید به مطلب ایده های جدید برای دکوراسیون دیوار ها در مجله بهیان مراجعه کنید و اطلاعات بی نظیری در باره دیزاین دیوار ها به دست بیارید.

 

 • یک سبک را انتخاب کنید

هنگام طراحی یک اتاق نشیمن، قبل از اینکه روی هر چیزی هزینه کنید کنید، روی یک سبک که معمولاً مهم ترین تعیین کننده آن مبلمان است تمرکز کنید. انجام بزرگ‌ترین و گران‌ترین خریدها در ابتدا به شما کمک می‌کند تا اطمینان حاصل کنید که از کیفیت کالاهای پرکاربرد کم نمی‌کنید، این کاربه شما کمک می‌کند تا به اندازه کافی بودجه خود را حفظ کنید، و همچنین تجسم کنید که با چه متریالی تولید شده اند.

 

طراحی و دیزاین دکوراسیون
طراحی و دیزاین دکوراسیون-مجله بهیان

 

 • یک میز یا مبل لاوست انتخاب کنید

هنگامی که مبل خود را انتخاب کردید، شروع به پیداکردن میزهای  عسلی وجلومبلی کنید تا مشخص کنید که چه اندازه و مدلی مناسب است یا اینکه یک پاف بزرگ برای محیط و سبک شما بهتر است ؟ اگر از سبک میز مزرعه چوبی روستایی  خوشتان می آید و میخواهید این سبک را انتخاب کنید ، تضاد را با صندلی های فلزی معاصر به وجود بیاورید. یک تخته را با روکش مدرن ،با نورپردازی قدیمی یا میزهای کنار تخت تکمیل کنید.

 

 • فرش، پرده، و منسوجات را انتخاب کنید

اکنون که احساس می‌کنید فضای اتاق چگونه چیدمان شده اند، می‌توانید فرش، پرده، و منسوجاتی مانند تختخواب، آباژور و بالش‌های تزئینی را انتخاب کنید که مکمل رنگ انتخابی شما هستند و رنگ، الگو، بافت و جذابیت را به شما اضافه می‌کنند.اگر هزینه کافی ندارید یا درست کردن وسیله به دست خودتان برای شما هیجان انگیز است می توانید از دست سازه های خودتان هم در دکوراسیون جدید استفاده کنید. میتونید در مجله بهیان ساخت آباژور در خانه را ببینید و آباژور کم هزینه و زیبایی برای خودتان بسازید.

 

صفر تا صد دکوراسیون
صفر تا صد دکوراسیون-مجله بهیان

 

 • اتاق را روشن کنید

یکی از کلیدهای موفقیت در طراحی اتاق، توجه به نور است. نور طبیعی را برای روز به حداکثر برسانید و گزینه‌های لایه‌بندی زیادی را برای عصر اضافه کنید، از نورپردازی کاربردی گرفته تا چراغ‌های رومیزی یا دیوارکوب‌ها، تا نورپردازی آویز مجسمه‌ای که به عنوان دکور عمل می‌کنند. حتماً هر چهار گوشه اتاق را روشن کنید تا از ایجاد سایه جلوگیری کنید و حس خوبی را پس از تاریکی ایجاد کنید.

 

 • لوازم جانبی

اکنون که همه موارد ضروری را در اختیار دارید، یک قدم به عقب بردارید و از خود بپرسید که چه چیزی کم است. آثار هنری، عکس‌ها یا آینه‌های تزئینی را انتخاب کرده و آویزان کنید. بالش ها واکسسوری های تزئینی را اضافه کنید. قفسه ها و میزها را با کتاب های طراحی، شمع ها، اشیاء تزئینی، گیاهان آپارتمانی زیبا طراحی کنید. این حسی است که از طریق سلیقه های شخصی اضافه میشود که به اتاق جان می بخشد و آن را برای شما تبدیل به خانه می کند.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشه.

مجله خبری تحلیلی بهیان

درباره‌ی بهیان

همچنین ببینید

دکوراسیون سرویس بهداشتی چگونه است؟

اکسسوری های مناسب سرویس بهداشتی

طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی و چیدمان این فضا اصلا کار سختی نیست چراکه با کمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *