واکنش نایب رئیس فدراسیون به جعل نام خلیج فارس

واکنش نایب رئیس فدراسیون به جعل نام خلیج فارس

واکنش نایب رئیس فدراسیون به جعل نام خلیج فارس

نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال به جعل نام خلیج فارس در مسابقات کشورهای عربی واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، رسول قنبرزاده در مورد جعل نام خلیج فارس در رقابت‌های جام کشورهای عربی اظهار داشت: «پیگیری این بحث مطالبه مردم است. اینکه برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس با دلارهای نفتی نامشروع بیایند و یک نام را جعل کنند که تاریخ دارد درست نیست. این موضوع را به جز ملت ما دنیا هم نمی‌پذیرد.»

او افزود: «البته با نفوذ منابع مالی به تازگی در کشور همسایه (عراق) برگزار شد، متأسفانه فیفا هم برخلاف رسالت خود توئیت‌هایی را گذاشت که در جریان هستید. واقعاً از فیفا چنین انتظاری نداشتیم. در همین راستا فدراسیون فوتبال مکاتباتی با فیفا داشت و وزارت خارجه هم ورود کرد. انسجام کلی بین وزارت خارجه، دولت، وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال به وجود آمد.»

نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: «باید یک خبر خوب بدهم خوشبختانه به دو منظور مقرر شد از طریق ورزش و فوتبال مقداری جزیره خارک را با هموطنان خود بیشتر بشناسانیم. برای تعداد قابل توجهی از جامعه ما پیشانی خلیج فارس و تنگه هرمز که همیشه در رسانه‌ها می‌بینیم خیلی به تصویر کشیده نشده است. در جزیره خارک به عنوان پیشانی خلیج فارس که صادرات ثروت و تولید نفت از آنجا است یا تنگه هرمزی که گلوگاه صدور نفت ایران به آب‌های آزادی است که از آنجا عبور می‌کنند خیلی بحث رسانه‌ای نکرده‌ایم. »

قنبرزاده عنوان کرد:‌ «باید برای ملت ما جزیره هرمز و خارک به تصویر کشیده شود. طبق هم‌فکری اعضای هیأت رئیسه که به تصویب رسید قرار شد جلسه هیأت رئیسه فدراسیون در جزیره خارک به عنوان پیشانی خلیج فارس برگزار شود. جدا از برگزاری جلسه هیأت رئیسه می‌خواهیم از ۲-۳ پروژه مثل زمین چمن مصنوعی بازدید کنیم. دهکده‌ای در این جزیره وجود دارد که تاریخ جزیره و خلیج فارس در آن موجود است. کتبیه‌های تاریخی در این دهکده وجود دارد. هیأت رئیسه فدراسیون سعی می‌کند روی سکوهای نفتی که صادرات نفت را از طریق تنگه هرمز انجام می‌بدهد، بازدید کند و پیامی را برای ورزش‌ دوستان، فوتبالی‌ها و کل آحاد مردم به تصویر بکشیم.»

او اضافه کرد: «بمب‌ها و آتش‌هایی که در زمان جنگ تحمیلی به جزیره خارک اصابت کرده از کل مساحت این جزیره بیشتر است. محل‌هایی از این جزیره ۳-۴ بار بمباران شده اما در آن دوران صادرات نفت ما متوقف نشد. چنین رشادت‌هایی در خلیج فارس شده است اما مقداری مورد غفلت قرار گرفته است. ثروت کشور ما در اسکله‌های خلیج فارس است. اقتدار ما و تمام ثروت کشورهای چند ملیتی که رفت و آمدشان تحت نظر مستقیم ایران است در این جزیره قرار دارد. باید این جزیره را به ملت عزیز ایران بیشتر بشناسانیم. »

نایب رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه آیا امکان دارد به صورت نمادین یک بازی فوتبال مثلاً فینال جام حذفی را در جزیره خارک برگزار کنند، توضیح داد: «حتماً در جلسه هیأت رئیسه در این خصوص مذاکره خواهیم کرد و اگر امکاناتش را داشته باشند چنین برنامه‌هایی را پیش می‌گیریم.»

بیشتر بخوانید:

  • مربی استقلالی گزینه اول و آخر سرمربی خارجی تیم ملی!

  • طارمی در جمع ۱۰۰ بازیکن برتر دنیا

  • بازگشت ستاره تیم ملی به ایران به خاطر همسرش

۲۵۱۲۵۴

درباره‌ی بهیان

همچنین ببینید

فعالیت فدراسیون ورزش‌های دریایی ساحلی به پایان رسید

فعالیت فدراسیون ورزش‌های دریایی ساحلی به پایان رسید وزیر ورزش و جوانان با پایان فعالیت فدراسیون ورزش‌های دریایی و ساحلی موافقت کرد. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، پس از گزارش کارشناسی معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای در خصوص تشکیل فدراسیون ورزش‌های دریایی و ساحلی، کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان ضمن قدردانی از تلاش‌های انجام شده در این فدراسیون، با اتمام فعالیت این فدراسیون موافقت کرد. در پی اعلام پایان فعالیت این فدراسیون، قرار است با دستور وزیر ورزش و جوانان، رشته‌های دریایی و ساحلی به انجمن‌ها و کمیته‌های زیر مجموعه فدراسیونهای مرتبط منتقل شود. 257 251

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *