5 راز مهم خرید آباژور + عکس

گاهی اوقات چیزهایی که نادیده می گیریم جالب است. برای مثال لامپ ها را در نظر بگیرید. از آنجایی که آباژورها و پایه های لامپ اغلب با هم فروخته می شوند، ما معمولاً زیاد به آباژورها فکر نمی کنیم. وقتی به آن فکر می کنید عجیب است زیرا آباژور به طور اجتناب ناپذیری روی اتاق تأثیر می گذارد. آباژورها فرصتی ارزشمند برای افزودن به داستان دکوراسیون اتاق شما از طریق اندازه، شکل و حتی رنگ یا طرح سایه هستند. بنابراین اگر یک آباژور جدید می‌خرید، مطمئن شوید که آباژور مناسب برای لامپ و اتاق را تهیه می‌کنید. در اینجا مواردی وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

آنچه در ادامه میخوانید:

اتاق

به رنگ و سبک اتاقی که لامپ در آن قرار دارد فکر کنید و تصمیم بگیرید که آیا می خواهید آن را برجسته کنید یا با محیط اطراف ترکیب کنید. در هر صورت، آنها باید مکمل یکدیگر باشند.

روشنایی

به چه مقدار نور نیاز دارید و کجا باید متمرکز شود؟ سایه‌های تیره معمولاً اجازه نمی‌دهند نور از آن عبور کند در حالی که سایه‌های روشن این کار را می‌کنند. اگر این یک چراغ مطالعه است، باید یک پایه آباژور نسبتاً گسترده داشته باشید تا نور زیادی دریافت کنید.

لامپ

شما باید مطمئن شوید که سایه به اندازه کافی بزرگ است تا بین سایه و لامپ فاصله 2 تا 3 اینچی ایجاد شود (به طوری که نسوزد). همچنین مطمئن شوید که قسمت بالای سایه به اندازه کافی بزرگ باشد که گرما بتواند از آن خارج شود.

پایه لامپ

تصمیم بگیرید که آیا می خواهید توجه را به پایه یا سایه جلب کنید. اگر پایه منحصر به فرد یا پررنگ است از یک آباژور آرام تر استفاده کنید. اگر پایه بسیار ساده و ساده است، ممکن است بخواهید سایه ای با تزیینات تزئینی یا رنگ در نظر بگیرید.

اندازه

این قسمتی از مشکل است. برخی از لامپ ها نیاز به سایه هایی با اندازه های غیر معمول دارند، اما برخی از قوانین کلی وجود دارد که می توانید از آنها پیروی کنید.

پایین سایه باید فقط کلید لامپ را بپوشاند، بنابراین قبل از خرید حتما چنگ را اندازه بگیرید. چنگ ارتفاع را از پایه سوکت تا بالای سایه را به شما می گوید. می توانید هنگام خرید از چنگ با اندازه های مختلف استفاده کنید.

به طور کلی، ارتفاع سایه باید حدود 3/4 ارتفاع پایه باشد.

پایین سایه باید از پهن ترین قسمت پایه عریض تر باشد.

به خاطر داشته باشید که اینها فقط دستورالعمل هستند. گاهی اوقات شما با لامپی مواجه می شوید که به سایه بیش از حد یا حتی یک سایه کوچکتر از معمول نیاز دارد. ارزیابی کنید که چه چیزی در فضای شما بهتر به نظر می رسد و سپس مناسب را انتخاب کنید. به چشم خود اعتماد کنید – اگر خنده دار به نظر می رسد آن را نخرید، اما اگر ظاهر خوبی دارد، حتی اگر از قوانین پیروی نمی کند، آن را دنبال کنید.

چگونه لامپ مناسب را انتخاب می کنید؟

تزئین خانه یا آپارتمان شما هیجان انگیز است، اما می تواند یک چالش نیز باشد. تصمیمات زیادی وجود دارد: سبک طراحی، رنگ و قیمت برای همه چیز، از مبلمان، فرش و لهجه گرفته تا نور. انتخاب لامپ گام مهمی در ایجاد خانه ای زیبا و قابل زندگی است. اما، کدام لامپ را باید بخرید؟ گزینه های بسیاری وجود دارد. این راهنما برای کمک به شما در پیمایش برخی از انتخاب‌های لامپ و ارائه بینش در مورد عوامل مهمی که باید در مورد آنها فکر کنید ایجاد شده است.

با توجه به فرم و عملکرد لامپ

یکی از راه‌های ساده‌سازی تعداد انتخاب‌ها، تعیین عملکرد و شکل لامپ است. به چه نوع نورپردازی نیاز دارید؟ آیا روی زمین یا میز می نشیند یا روی دیوار نصب می شود؟ آیا قصد دارید از آن فقط در داخل استفاده کنید یا باید لامپ های مقاوم در برابر آب و هوا را در فضای باز نیز در نظر بگیرید؟ هنگامی که به این سوالات پاسخ دادید، انتخاب لامپ صحیح آسان تر خواهد بود.

پنج نوع اصلی روشنایی

نور طبیعی – این نوری است که به طور طبیعی در فضا در طول ساعات روز رخ می دهد. با بهبود نگرش و کاهش استرس می تواند تاثیرات روحی و روانی مثبتی داشته باشد. همچنین واقعی ترین رنگ ها را نشان می دهد.

نورپردازی محیطی – این نوع نورپردازی اغلب به عنوان “نورپردازی عمومی” نامیده می شود و هدف آن تامین روشنایی کلی یکنواخت در یک اتاق است. به طور معمول، وقتی وارد یک فضا می شویم، کلید چراغ را به آن فکر می کنیم. چراغ های محیطی اغلب وسایل سقفی یا دیوارکوب هستند، اما می توانند لامپ های قابل حمل یا لامپ های دیواری نیز باشند.

نورپردازی وظیفه ای – این نوع نورپردازی را می توان به عنوان روشنایی خاص برای انجام یک فعالیت خاص در نظر گرفت. به عنوان مثال، مطالعه در یک اتاق نشیمن، انجام کارهای اداری در دفتر خانه یا تهیه غذا روی پیشخوان آشپزخانه، همه فعالیت هایی هستند که از روشنایی بیشتر از طریق روشنایی کار بهره می برند.

نورپردازی تاکیدی (معروف به نور کانونی) – این نوع نور یک جو ایجاد می کند یا برای جلب توجه شما به یک شی یا جنبه خاصی از معماری یا منظر خانه شما استفاده می شود. شاید شما یک قطعه مجسمه یا اثر هنری خاص دارید که می خواهید برجسته کنید. شاید این یک کابینت چینی قدیمی یا درخت بونسای باغ ذن باشد. برخی از نورپردازی های تاکیدی دقیقاً نور را روی هر چیزی که می خواهید به صورت بصری در داخل یا خارج از خانه جشن بگیرید متمرکز می کند. سایر نورهای تاکیدی بسته به فضایی که می خواهید ایجاد کنید، حال و هوا و لحن را با رنگ های گرم یا سرد تنظیم می کنند.

نورپردازی تزئینی – این نورپردازی صرفاً برای اهداف زیبایی شناسی است. آن را به عنوان جواهراتی برای معماری در نظر بگیرید – نورپردازی زینتی برای جلب توجه و بازتاب سبک شخصی یا ثروت. این چراغ ها معمولاً نور را به خوبی ساطع نمی کنند، اما به سادگی به روشنایی کلی به روشی جزئی می افزایند.

5 نکته مهم هنگام خرید آباژور باید دقت کرد
5 نکته مهم هنگام خرید آباژور باید دقت کرد
5 نکته مهم هنگام خرید آباژور باید دقت کرد
نکات مهم خرید آباژور

نورپردازی لایه ای چیست؟

بیشتر اتاق ها به ترکیبی از سه نوع نور نیاز دارند. همیشه نیاز به حرکت آسان وجود دارد. معمولاً، یک فعالیت خاص وجود دارد که معمولاً در اتاق انجام می شود. در نهایت، بیشتر اتاق‌ها حالت خاصی دارند یا دارای لهجه تزئینی هستند که می‌خواهید آن را صدا کنید. برای مثال، یک کتابخانه به نور محیط نیاز دارد تا به شما اجازه دهد آزادانه بین میزها و قفسه های کتاب راه بروید. همچنین برای خواندن کتاب ها به نورپردازی و نورپردازی تاکیدی برای نشان دادن چاپ روتکو شما نیاز دارد.

لایه بندی مناسب تضمین می کند که نور متعادل است و سایه های ناخواسته و حداقل تابش خیره کننده وجود ندارد. هنگام برنامه ریزی لایه های روشنایی، معمولاً ایده خوبی است که از عمومی شروع کنید و به سمت خاص بروید. با این حال، شما باید نورپردازی خود را بر اساس هدف خاص فضا اولویت بندی کنید و در صورت نیاز تطبیق دهید.

انواع لامپ

هنگامی که مشخص کردید لامپ شما کجا می رود و چگونه از آن استفاده می شود، هنوز گزینه های زیادی برای انتخاب دارید. اساساً سه دسته اصلی از لامپ ها وجود دارد: چراغ های رومیزی، لامپ های زمینی و لامپ های دیواری.

چراغ های رومیزی – تنظیم وظیفه و نور محیط

این لامپ های سایز متوسط رایج ترین چراغ های قابل حملی هستند که امروزه در خانه ها استفاده می شود. لامپ های رومیزی بر اساس مکانی که قرار می گیرند، می توانند عملکرد فعالیت را بهبود بخشند یا به سادگی فضای یک اتاق را بهبود بخشند. لامپ های مدرن از این نوع ممکن است شامل شارژ USB برای دستگاه های الکترونیکی کوچک باشد.

لامپ های تاکیدی – سبک طراحی تقویت کننده

این لامپ ها به طور معمول نور محیط را تامین می کنند و یک بیانیه شخصی از سبک ایجاد می کنند. در حالی که کاربردی هستند، هدف اصلی آنها اغلب تقویت تم طراحی داخلی یک اتاق یا به سادگی افزودن یک لمس تزئینی عجیب و غریب است. لامپ های لهجه دارای ویژگی های بسیار متنوعی هستند و پیدا کردن لامپ مناسب واقعاً به زیبایی شناسی بستگی دارد که برای شما اهمیت دارد. آنها یک راه آسان برای القای یک اتاق با رنگ های زنده، اضافه کردن برخی منحنی ها و بافت ها، یا جشن گرفتن تمی هستند که با شما صحبت می کند.

چراغ مطالعه – نورپردازی توسط کتاب

آیا تا به حال متوجه شده اید که مجله ای را نزدیک تر می کنید یا پس از اتمام فصلی از رمان مورد علاقه تان، احساس خستگی در چشم کرده اید؟ اگر چنین است، ممکن است نتیجه نور ناکافی باشد (یا ممکن است پیر شده باشید). حتی در یک اتاق با نور مناسب، اسکن متن می تواند چالش برانگیز باشد. لامپ های مطالعه نوری با تمرکز روشن ارائه می کنند و می توانند با شرایط متغیر سازگار شوند. دیمرها ویژگی های ارزشمندی در لامپ های اتاق نشیمن هستند، اگر در طول روز مطالعه کنید یا چراغ های کنار تخت در شب. آنها همچنین باید به شما اجازه دهند بدون توجه به قد یا موقعیت کتاب، نور را به سمت مطالب مطالعه خود هدایت کنید.

لامپ های رومیزی – سازگار با محیط کار منزل شما

چه یک میز بزرگ شریک یا یک ایستگاه کاری سیار کوچک داشته باشید، داشتن یک چراغ رومیزی عالی برای روشنایی یک دفتر کار خانگی بسیار مهم است. شما کارهای مختلفی را پشت میز خود انجام می دهید: تایپ کردن بر روی رایانه، پرداخت صورت حساب ها، تهیه فهرست کارها، و غیره. اکثر آنها سایه های کج دارند که نور را روی کاغذ روی میز شما یا دور از صفحه نمایش کامپیوتر هدایت می کند. بسیاری از آنها بازوها و گردن‌های قابل تنظیمی دارند که می‌توانند بچرخند یا گسترش یابند تا سطوح را در سراسر دسکتاپ پوشش دهند.

انواع لامپ رومیزی

لامپ بازوی قابل تنظیم یا چرخان – این لامپ بسیار سازگار می تواند بچرخد، در جهات مختلف خم شود و در صورت لزوم به سمت بالا یا پایین بچرخد تا نور را در یک منطقه بزرگ هدایت کند (لوگوی لامپ Pixar را در نظر بگیرید)

لامپ یقه غاز – گردن این لامپ انعطاف پذیر است (مانند غاز) که به شما امکان می دهد نور را تقریباً در هر جهتی مانور دهید.

راهنمای خرید لامپ – انواع لامپ رومیزی

لامپ گیره دار – پایه این لامپ از یک گیره بزرگ یا مکانیزم گیره مانند تشکیل شده است که روی لبه میز، صفحه عمودی یا ستون می لغزد و محکم می شود و می تواند فضای دسکتاپ را ذخیره کند.

لامپ بنکر یا پیانو – این نور نمادین با سایه استوانه ای افقی شیشه ای سبز رنگ، زنجیر کششی و پایه برنجی که نور را به سمت پایین می تابد شناسایی می شود.

لامپ ذره بین – این لامپ تخصصی دارای یک ذره بین در وسط وسایل روشنایی است و اغلب در مواقعی که مونتاژ دقیق و بازرسی اجزای کوچک مورد نیاز است استفاده می شود.

لامپ سازمان‌دهنده – پایه این لامپ دارای محفظه‌های ذخیره‌سازی برای هر چیزی است، از یادداشت‌های پست، خودکار و گیره‌های کاغذ گرفته تا گوشی‌های هوشمند و سایر دستگاه‌های الکترونیکی، صرفه‌جویی در فضای با ارزش میز و مرتب نگه داشتن چیزها

لامپ های بوفه – چراغ های نازک در ضخامت چیزها

اگر مهمانی‌های شام را میزبانی می‌کنید و به ارائه افتخار می‌کنید، لامپ‌های بوفه بسیار عالی هستند. آنها نه تنها ضریب ظرافت اتاق ناهارخوری شما را افزایش می دهند، بلکه یک هدف عملی نیز دارند – آنها به مردم کمک می کنند تا غذاهایی را که می خواهند از آن لذت ببرند، ببینند. به طور معمول، آنها به صورت جفت استفاده می شوند و در انتهای بوفه ها، کنسول ها یا سایر میزهای سرو قرار می گیرند. لامپ های بوفه معمولاً بلند و نازک هستند تا از قرار گرفتن پایه ها و سایه ها در مسیر دست و بازو جلوگیری کنند. نور آنها معمولاً ملایم‌تر است و به سمت پایین متمرکز می‌شود تا یک محیط و حال و هوای دلپذیر ایجاد کند.

موارد دیگری که باید در ارزیابی چراغ های رومیزی در نظر بگیرید

خط دید – ارتفاع

مهم است که هنگام نشستن، اعم از روی صندلی اداری، مبل یا تخت، قسمت پایینی چراغ‌های رومیزی تقریباً در سطح چشم باشد. این کار به شما امکان می‌دهد بدون تابش خیره کننده یک لامپ نوری که شما را کور کند، کار کنید، بخوانید یا با دیگران معاشرت کنید. در عین حال، نور مستقیم به اندازه کافی نزدیک است که صفحات کتاب را به خوبی روشن کند.

نسبت نسبی – اندازه

لامپ های رومیزی نباید بیش از 1 ½ برابر ارتفاع وسایلی باشند که روی آن قرار دارد و سایه هرگز نباید روی لبه میز همپوشانی داشته باشد. قد و دور میز خود را اندازه گیری کنید، به جای تکیه بر حدس های کره چشم – بهتر است در امان باشید تا متاسف باشید. برعکس، میز شما نیز نباید لامپ شما را کوتوله کند. برای میزهای انتهایی، قطر سایه باید حداقل نصف عرض میز باشد. کنسول‌های بلند و بوفه‌ها در صورت استفاده جفت می‌توانند با لامپ‌های کوچک‌تر کار کنند زیرا تقارن بصری دلپذیری ایجاد می‌کنند. اندازه لامپ رومیزی باید بر اساس اندازه میز متفاوت باشد، اگرچه مزایای عملکردی معمولا مهمتر از زیبایی است.

جریان و فعالیت ترافیک – وزن

اگر اتاق شما دارای ترافیک سنگینی است (یعنی مردم اغلب از آن عبور می کنند)، باید مطمئن شوید که چراغ های رومیزی شما ثابت هستند و به راحتی واژگون نمی شوند. ارتفاع نقش مهمی دارد، اما وزن و طراحی پایه احتمالاً عوامل مهمتری هستند. به طور مشابه، اگر انتظار دارید روی میز یا میز یا اطراف آن فعال باشید، هر چه لامپ سنگین‌تر باشد بهتر است.

لامپ های طبقه – نور محیط و وظیفه شما را زمین می کند

این لامپ های بلند بسیار متنوع هستند و ممکن است برای روشن کردن کل اتاق، افزایش نور بالای سر یا تامین نور مورد نیاز مطالعه استفاده شوند. به دلیل مقیاس بزرگ، آنها اغلب در گوشه یا پشت مبل ها و صندلی های استراحت قرار می گیرند. برخی از لامپ‌های کف مدرن شامل کنترل‌های لمسی، پورت‌های USB و محفظه‌های ذخیره‌سازی هستند.

لامپ مناسب انواع آباژور چیست
لامپ مناسب انواع آباژور چیست

لامپ های کف کنسول یا سایه دار – نورپردازی رو به پایین سنتی

این لامپ های ایستاده بزرگ همان چیزی است که معمولاً وقتی به لامپ های زمینی فکر می کنید در ذهن خود تصور می کنید – بدنه ای بلند با نوعی سایه. بدنه‌های مجسمه‌ای آن‌ها اغلب دوک‌های میله‌مانند مستقیم هستند، اما می‌توانند تزئینی‌تر یا حتی طراحی سه‌پایه داشته باشند. پایه ها معمولاً پهن یا سنگین هستند تا پایداری ایجاد کنند. اکثر لامپ های کف کنسول دارای سایه های استاندارد درام هستند و برای نور عمومی محیط استفاده می شوند. با این حال، سایه‌ها و چراغ‌های کف بازوی چرخشی می‌توانند نور مستقیم کافی را برای مطالعه فراهم کنند.

لامپ های کف Torchiere – روشنایی نشاط آور

این لامپ های طبقه شیک شبیه به لامپ های کنسول هستند. تفاوت اصلی این است که آنها سایه های معکوس دارند که نور را به سمت سقف هدایت می کند، جایی که نور محیط را منعکس می کند و فراهم می کند. لامپ های Torchiere به طور کلی شبیه مشعل هستند (از این رو نام آن است)، اگرچه سایه ممکن است اشکال مختلفی به خود بگیرد. از آنجایی که نور آنها غیر مستقیم است، لامپ های کف مشعل برای مطالعه مناسب نیستند. آنها اغلب در لبه ها یا گوشه های اتاق قرار می گیرند، به جای کنار صندلی ها یا مبل ها. از طرفی، آنها تابش خیره کننده ای را ندارند که می تواند با برخی از سایه های رو به پایین رخ دهد.

لامپ های کف قوسی – نورپردازی که جلوتر از منحنی است

این لامپ‌های کف مدرن شیک دارای بازوی انحنای بلندی هستند که به‌خوبی از پایه‌ای سنگین به سمت بالا و خارج می‌شود. آنها اغلب در اتاق‌های نشیمن برای تامین روشنایی عمومی برای قسمت‌های استراحت گسترده با صندلی‌های متعدد، مبل‌ها یا حتی یک سکشنال استفاده می‌شوند. به طور معمول، آنها پشت یک کاناپه یا میز قرار می گیرند، به طوری که سایه در مرکز قسمت نشیمنگاه آویزان است. نمادین ترین نمونه از این نوع نور، لامپ طبقه Arco Achille Castiglioni است که یکی از قابل تشخیص ترین قطعات نورپردازی مدرن اواسط قرن است.

لامپ های کف درختی مسیر – انشعاب در جهت های روشنایی جدید

این لامپ های کف پویا دارای یک بدنه اصلی هستند که به سه یا چند بازو منشعب می شود. این زائده ها می توانند برای تمرکز نور در هر تعداد جهت تنظیم شوند. چراغ های کف درخت مسیر اغلب شامل سرهای سایه دار چرخان و کج می شوند که ارتفاع آنها را می توان به صورت جداگانه تنظیم کرد. از آنها می توان برای برجسته کردن چندین عنصر تزئینی یا ارائه نور مستقیم به کل کلوپ کتاب که در اطراف آن منطقه نشسته است استفاده کرد. واریته ها به عنوان لامپ های زمینی اختاپوس، عنکبوتی و چند بازویی نیز شناخته می شوند و معمولاً در کنار صندلی قرار می گیرن

موارد دیگری که هنگام ارزیابی لامپ های کف باید در نظر گرفته شود

خط دید – ارتفاع

همان قانون سرانگشتی که برای چراغ های رومیزی استفاده می شود باید در نسخه های کف نیز اعمال شود. اگر از لامپ کف کنسول استفاده می کنید، هنگام نشستن، لبه پایینی سایه باید هم سطح چشم باشد. مشعل‌ها، لامپ‌های قوسی و درخت‌های مسیر می‌توانند بلندتر باشند، اما توجه داشته باشید که مانع دید شما از آثار هنری یا دکوراسیون دیگر نمی‌شوند. اگر از ترکیبی از لامپ های رومیزی و زمینی در اتاق استفاده می کنید، ایده خوبی است که سعی کنید تاپ ها را در فاصله چند اینچی از یکدیگر قرار دهید.

نسبت نسبی – اندازه

بدون شوک در اینجا – اگر یک اتاق کوچک دارید، یک لامپ عظیم دریافت نکنید. اکثر لامپ های کف باریک هستند، بنابراین می توانند به راحتی در پشت مبلمان قرار بگیرند و فضا را حفظ کنند. با این حال، اگر از یک بازوی چرخان قابل تنظیم یا لامپ کف قوس دار استفاده می کنید، مطمئن شوید که بازو می تواند به راحتی پشتی مبل و صندلی را پاک کند.

جریان و فعالیت ترافیک – وزن و طراحی

اگر چراغ کف شما در فضای باز قرار می گیرد، مطمئن شوید که بین نقاطی که افراد ممکن است بنشینند، مانع از دید بین نقاطی نشود. نورپردازی باید تجربه عمومی را تقویت کند، نه اینکه آن را قطع کند. به ویژه در مناطق پرتردد مراقب باشید. یک لامپ کف سه پایه صنعتی ممکن است شگفت انگیز به نظر برسد، اما نه اگر مردم به طور مداوم روی پاهای آن تکان بخورند. همچنین ممکن است یک لامپ با پایه سنگین‌تر بخواهید که بتواند از برس زانو یا آرنج سرگردان جان سالم به در ببرد.

لامپ های دیواری – آویزان برای نور عزیز

می توانم حدس بزنم که به چه چیزی فکر می کنید – منظورتان “عقب گیر” یا “غرور” نیست؟ اگر می‌خواهیم سخت‌گیر باشیم، بله، چراغ‌های دیواری، دیوارکوب‌ها و روشویی‌ها همگی از نظر فنی چراغ‌های دیواری هستند. با این حال، دیوارکوب ها و روشویی ها معمولاً یک منطقه محدود را روشن می کنند. لامپ های دیواری، برای اهداف ما، هم نور کار و هم نور محیط را فراهم می کنند و از نظر طراحی و عملکرد بسیار مهم تر هستند. آنها ممکن است سایه داشته باشند یا نداشته باشند، اما بیشتر آنها را می توان در اطراف قسمت های نشیمن یا میزهایی که به نور مستقیم نیاز دارید استفاده کرد. آنها همچنین زمانی موثر هستند که فضای افقی در بهترین حالت باشد و شما نمی توانید از چراغ رومیزی استفاده کنید.

لامپ های دیواری بازویی چرخشی – روشن کردن مفصل

این چراغ‌های دیواری دستی دارای بازوهای قابل تنظیمی هستند که می‌توانند در موقعیت‌های مختلف بچرخند و بچرخند. آنها حرکت منبع روشنایی را برای شما آسان می کنند. برخی از آنها دارای اتصالات متعدد و سایه های قابل تنظیم هستند که به شما امکان می دهد زاویه نور را حتی بیشتر دستکاری کنید. این سازگاری لامپ های بازویی را برای خواندن یا انجام سایر کارهای دقیق که به نور مستقیم از نزدیک نیاز دارند ایده آل می کند. آنها را بین صندلی ها قرار دهید تا بتوانید از قابلیت حرکت آنها در هر دو نقطه استفاده کنید. بعداً، می‌توانید آن را تا کنید و زمانی که از آن استفاده نمی‌کنید، از مسیر خارج شوید.

لامپ های دیواری بازویی آکاردئونی – قابلیت نورپردازی شما را افزایش می دهد

این چراغ‌های دیواری پویا بسیاری از مزایای مشابه انواع بازوهای چرخشی را ارائه می‌کنند، اگرچه معمولاً در درجه تنظیم آنها کمی محدودتر هستند. آنها اغلب دارای یک لولای چرخان در نزدیکی پایه دیواری هستند که به شما مقداری حرکت به چپ و راست می دهد. ویژگی کلیدی بازوی آکاردئونی مانند چند مفصلی است که در یک جهت کشیده و جمع می شود. سایه به صورت دستی یا با استفاده از یک اهرم کوچک جابجا می شود. به طور معمول، این لامپ های دیواری ظاهری صنعتی استیمپانک دارند، که آنها را به همان اندازه که یک انتخاب کاربردی است، یک انتخاب زیبایی شناختی می کند.

موارد دیگری که باید هنگام ارزیابی لامپ های دیواری در نظر بگیرید

خط دید – ارتفاع

لامپ های دیواری از همان دستورالعمل “سطح چشم هنگام نشستن” مانند چراغ های رومیزی و زمینی پیروی می کنند. بسته به قابلیت های تنظیم عمودی بازوی لامپ شما، ممکن است آزادی عمل بیشتری در مورد ارتفاعی که می توانید صفحه پشتی را نصب کنید، داشته باشید.

نسبت نسبی – اندازه

این چراغ ها معمولاً برای شروع خیلی بزرگ نیستند و در حفظ فضای افقی عالی هستند.

جریان و فعالیت ترافیک – وزن و طراحی

توانایی چرخش و جمع شدن آن‌ها به آن‌ها اجازه می‌دهد تا زمانی که استفاده نمی‌شوند تا شوند و از مسیر خارج شوند. مراقب قرار دادن آنها در مناطق پر رفت و آمد باشید، زیرا آنها به اندازه دیوارکوب های سنتی به دیوار نمی چسبند.

چگونه لامپ مناسب را انتخاب کنید؟

بسیار خوب، شما متوجه شده اید که چه نوع لامپی را تهیه کنید، اما هنوز گزینه های دیگری برای بررسی دارید. مثلا چه نوع آباژوری تهیه کنید؟ سایه ها وظایف کاربردی دارند، اما به شخصیت اضافه می کنند و می توانند سبک دکوراسیون را تقویت کرده و ظاهری منسجم ایجاد کنند. لامپ ها اغلب دارای سایه های هماهنگ هستند، اما ممکن است گزینه ای برای تعویض آنها داشته باشید. سایر مواقع، سایه ها به طور جداگانه فروخته می شوند. مهم‌ترین ویژگی‌هایی که هنگام ارزیابی سایه‌های لامپ باید در نظر گرفت شامل شکل، اندازه، جنس، رنگ/الگو و ایمنی است.

شکل مناسب برای لامپ چیست؟

هیچ قانون سخت و سریعی در مورد شکل سایه های لامپ وجود ندارد زیرا زیبایی شناسی ذهنی است. با این حال، به طور کلی، ایده خوبی است که پایه و سایه لامپ دارای یک کانتور مشابه باشند. اگر پایه لامپ منحنی باشد، سایه گرد احتمالا بهتر از سایه با زوایای تیز به نظر می رسد. همین امر در مورد پایه های لبه مستقیم و سایه های مربعی صدق می کند. اختلاط و تطبیق شکل ها ممکن است روحیه التقاطی شما را آرام کند، اما می تواند منجر به ناهماهنگی شناختی شود – چیزی که به سادگی احساس می شود.

زاویه کناره های سایه چیز دیگری است که باید به آن فکر کنید. تقریباً همه سایه ها دارای اضلاع مخروطی یا عمودی هستند که ممکن است مستقیم یا کمی مقعر باشند. گوشه های سایه ممکن است تیز، گرد یا در زوایای 45 درجه بریده شوند. در نهایت، لبه پایینی سایه ممکن است صاف یا پوسته‌دار (بخش‌های گرد) باشد. بسیاری از تصمیمات در واقع فقط ترجیح شخصی است.

چگونه رنگ یا الگوی سایه لامپ را انتخاب می کنید؟

آیا هنوز به بخش سرگرم کننده رسیده ایم؟ بله و خیر. مانند بسیاری از چیزها، مبادلات بر اساس انتخاب های مختلف سایه وجود دارد. هر چه سایه تیره تر (و ضخیم تر) باشد، نور کمتری از آن عبور می کند. بنابراین، یک سایه درام مشکی مات ممکن است در چراغ رومیزی مدرن مینیمالیستی شما بسیار شیک به نظر برسد، اما نور محیطی کمتری نسبت به یک رنگ سفید با همان متریال ارائه می‌کند. شما باید پیامدها را در نظر بگیرید و بر اساس اولویت های خود تصمیم بگیرید.

خبر خوب این است که گزینه های شیک زیادی در هر پالت رنگ وجود دارد. اگر پایه لامپ شما چند رنگ است، ممکن است بخواهید سایه رنگ ثابتی را در نظر بگیرید که دقیقاً با یکی از رنگ های برجسته مطابقت دارد. در غیر این صورت، رنگ های خنثی ایمن ترین گزینه شما هستند. جامدادی های روشن و الگوهای پر جنب و جوش تضادهای پر جنب و جوشی را با پایه های لامپ با رنگ های آرام تر ایجاد می کنند. مانند کراوات با کت و شلوار در مورد آنها فکر کنید – کمی سرگرمی نه تنها پذیرفته شده است، بلکه قابل قدردانی است.

سایه های لامپ برای انتخاب رنگ های مورد استفاده در سایر قسمت های اتاق عالی هستند. آنها همچنین می توانند یک لهجه مکمل برای شکستن یک اتاق تک رنگ ارائه دهند. اگر می‌خواهید محیطی آرام ایجاد کنید، رنگ‌های خنثی نور آرامش‌بخشی را ارائه می‌کنند و تقریباً با هر طرح رنگی هماهنگ می‌شوند. بافت‌ها را فراموش نکنید – جذابیت بصری می‌تواند از الگوهای لمسی کم‌رنگ نیز ناشی شود.

لامپ های ابری

باران و رعد و برق های ملایم چیست که ذهن های ناآرام را آرام می کند و خوابیدن را آسان تر می کند؟ آیا این صدای ضعیف اما همیشگی قطرات باران است که ناخودآگاه ما را آرام می کند؟ لامپ‌های ابری شبیه ابرهای رعد و برق واقعی به نظر می‌رسند و یک محیط آرامش‌بخش ایجاد می‌کنند. فیبر پلی استر اغلب برای ایجاد ظاهر ابری کرکی بیرونی این لامپ ها استفاده می شود. پلاستیک سبک وزن برای محافظت از بلندگوی داخلی و سیستم های روشنایی LED استفاده می شود. برخی از مدل‌های تعاملی با بلوتوث سازگار هستند و دارای فناوری حسگر حرکت هستند. بنابراین، می توانید صدا و روشنایی را از راه دور یا با حرکت ساده کنترل کنید. آنها همچنین به شما امکان می دهند رنگ را کنترل کنید و می توان آنها را با موسیقی همگام کرد یا روی حالت های نور شب تنظیم کرد. چقدر عالی است؟ اکثر نسخه ها از سقف آویزان هستند، اما مدل های رومیزی نیز وجود دارد.

درباره‌ی بهیان

همچنین ببینید

دکوراسیون سرویس بهداشتی چگونه است؟

اکسسوری های مناسب سرویس بهداشتی

طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی و چیدمان این فضا اصلا کار سختی نیست چراکه با کمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *